Na basenie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyły się cykliczne zawody pływackie z udziałem Świętego Mikołaja. Swoje umiejętności przed liczną publicznością zaprezentowały dzieci i młodzież z miasta i gminy Bogatynia oraz zaprzyjaźnionych klubów "Shark" Rudna i "Energetyk" Zgorzelec.

 

Tego szczególnego dnia około 140 pływaków przy kolędowej, muzycznej oprawie, popłynęło stylem dowolnym i grzbietowym.

Najważniejszym celem organizatorów, którymi byli OSiR w Bogatyni oraz UKS Patomswim, była dobra mikołajkowa zabawa. Udało się - ilość uczestników była rekordowa, co jest dobrym prognostykiem dla dalszego rozwoju pływania w naszej gminie. Taka ilość w szkoleniu pływackim to duży wkład w bezpieczeństwo dzieci nad wodą. Najmłodsi adepci pływania mieli zaledwie 6 lat, a mimo to potrafili przepłynąć długość basenu.

Nie zabrakło tak zwanego sportowego pazura w trakcie zawodów. Byliśmy świadkami kilku bardzo zaciętych pojedynków sportowych, efektem których było uzyskanie wartościowych wyników. Padła niezliczona ilość „życiówek” oraz wiele rekordów gminy.

W gronie rekordzistów znaleźli się: Karolina Polak, Iga Szczotka, Ania Listkiewicz, Julia Słupecka, Martyna Fuławka, Nina Frankiewicz, Borys Remian i Bartek Kołodziej.

Wszystkim gratulujemy!!!

Dziękujemy za wsparcie władzom Miasta i Gminy Bogatynia, Dyrekcji i kierownikowi obiektów sportowych SP 3, panu Tomaszowi Koncewiczowi za ufundowanie czekolad oraz wszystkim wolontariuszom pomagającym przy organizacji imprezy.

Mikołajkowe Dzieciaków Pływanie 2018, historycznie zostanie zapisane w naszej pamięci jako impreza, która pod względem organizacyjnym, sportowym i integrującym społeczność pływacką spełniła nasze oczekiwania.

Składamy przy tej okazji wszystkim sympatykom pływania, rodzicom, naszym podopiecznym, najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

UMiG Bogatynia/Paweł Mielnik

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.