W sobotę 1 czerwca 2019 na stadionie przy ul. Sportowej 8 w Bogatyni odbyły się zawody jeździeckie. Była to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. Mieszkańcy mogli podziwiać zawodników na koniach podczas skoków przez przeszkody. Jeźdźcy rywalizowali w konkursach towarzyskim i regionalnym.

W klasie mini LL - 70 cm dokładności kolejne miejsca 1-6 zajęli: Julia Nowak na koniu Alibaba, Aleksandra Zwierz na koniu Alvis, Julia Nowak na koniu Alibaba, Amelia Łuc na koniu Goldi Lock, Szymon Nachotko na koniu Foudre WM, Julia Adamska na koniu Casablanka, miejsce 7 Szymon Nachotko na koniu Sideral WM i miejsce 8 Kacper Gierszak na koniu Juan Loo.

W klasie mini LL - 50 cm dokładności miejsca 1-8 zajeli: Laura Leboh na koniu Celia, Aleksandra Zwierz na koniu Alvis, Julia Nowak na koniu Alibaba, Karolina Oleksiewicz na koniu Celia, Kacper Gierszak na koniu Juan Loo, Bruno Haniszewski na koniu Gwiazdeczka, Maja Szymanowska na koniu Gwiazdeczka, Dorian Orłowski na koniu Gwiazdeczka.

W konkursie regionalnym klasy L - 100 cm egzaminacyjny 1 miejsce zajęła Wiktoria Robak na koniu Gajowy a w konkursie klasy N - 120 cm zwykły zwyciężył Szymon Nachotko na koniu Unic WM.

W konkursie klasy L - 100 cm specjalny zwyciężyła Wiktoria Robak na koniu Gajowy, 2 miejsce Dominika Warmus na koniu Hanibal WM, 3 miejsce Agata Miłowska na koniu Mximus, 4 miejsce Dominika Warmus na koniu Cervelle WM.

W konkursie klasy LL - 90 cm dokładności zwyciężyła Amelia Łuc na koniu Goldi Lock, 2 miejsce Agata Miłowska na koniu Mximus, 3-4 miejsce Szymon Nachotko na koniu Foudre WM, Szymon Nachotko na koniu Sideral WM.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeniu pucharami oraz nagrodami rzeczowymi i finansowymi ufundowanymi przez OSiR Bogatynia. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak.

Przy okazji zawodów w ramach organizowanego w tym samym czasie Dnia Dziecka była możliwość przejażdżki na kucyku, z której skorzystało bardzo wiele dzieci. Może w przyszłości, niektóre z nich będą startować w podobnych zawodach jeździeckich.

Źródło, foto: UMiG Bogatynia