Na przełomie maja i czerwca zawodnicy MKS "Szerszeń" Bogatynia rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce zdobywając na mistrzowskich imprezach łącznie 8 medali.

W dniach 11-12 maja rozegrano Mistrzostwa Województwa w Wielobojach. Na tych zawodach wystartowała dwójka naszych lekkoatletów: Karol Kaczor i Filip Romanowski. Nasi zawodnicy podczas dwóch dni zmagań spisali się bardzo dobrze wywalczając 2 brązowe medale. Natomiast, 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe to zdobycz medalowa zawodników podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików (rocznik 2004-2005) w Lekkiej Atletyce, które 18 maja po raz pierwszy odbyły się w Legnicy.

Na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem stanął niezawodny Filip Romanowski w skoku wzwyż, który potwierdził wysoką formę w tej części sezonu pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.75m. Filip obecnie na listach krajowych z wynikiem 1.75m zajmuje 4 miejsce w Polsce i jest pewny udziału we wrześniowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Swój pierwszy medal w debiucie w technicznej konkurencji na 3 km chodu zdobyła Agata Kaczor, która linię mety przekroczyła z czasem 21:20.57s. wywalczając srebrny medal. Brązowy medal na dystansie 2 km wybiegała Antonina Czerniak, która na mecie z czasem 7:48.58s mogła się cieszyć ze swojego pierwszego medalu tej rangi zawodów. Po bardzo zaciętym i wyrównanym biegu na dystansie 300m, brązowy medal wywalczył Jakub Arnista, który linie mety przekroczył z nowym rekordem życiowym 39.47s

Kolejne mistrzowskie zawody odbyły się 25 maja na stadionie miejskim w Jeleniej Górze gdzie zorganizowano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce. Na tych zawodach nasz wieloboista Karol Kaczor wywalczył dwa medale. Srebrny medal zdobył w konkursie rzutu oszczepem 800g, który w najlepszej próbie posłał na odległość 45.00m co jest nowym rekordem życiowym zawodnika. Drugi medal z tego samego kruszcu zawodnik zdobył w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.75m.

Stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w dniach 8-9 czerwca gościł najlepszych wieloboistów na Mistrzostwach Polski. Nasz klub na tych zawodach reprezentował dziesięcioboista Karol Kaczor, który rywalizował w kategorii U20 (rocznik 2000-2001). Nasz zawodnik podczas dwudniowych zmagań uzyskał 4768 pkt. co ostatecznie pozwoliło na zajęcie 11 miejsca w Polsce.