Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który podejrzany jest o dwa włamania do pojazdów. Łupem sprawcy padało wyposażenie pojazdów oraz dokumenty, pieniądze i biżuteria. Łączna wartość strat wyniosła ponad 6 tys zł. Udało się odzyskać część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty do których się przyznał.

 

„Kryminalni” ze zgorzeleckiej komendy wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Zawidowie w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamania do samochodów na terenie Zawidowa. Do przestępstw doszło w połowie maja br.

Policjanci udowodnili 39-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego dwa włamania do samochodów, skąd dokonał on kradzieży wyposażenia jednego z nich w postaci radia i czujników parkowania, a z drugiego pozostawionego portfela z pieniędzmi, dokumentami i biżuterią. Wartość utraconego mienia pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę ponad 6 tys. zł. Cześć mienia udało się odzyskać.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło, foto: KPP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.