Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Minionej doby policjanci z bogatyńskiego komisariatu zatrzymali dwie osoby, które pomimo sądowych zakazów prowadziły pojazdy mechaniczne.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Pomimo grożących konsekwencji prawnych minionej doby funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 19-latkę oraz 38-latka, którzy prowadzili pojazdy pomimo zakazów. Kobieta miała zasądzony jeden taki zakaz, a mężczyzna trzy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.