Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie służbowe związane m.in. z mianowaniem i powierzeniem pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych. Zmiany kadrowe dotyczyły również zgorzeleckiej jednostki.

Zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku i wprowadzaniem pocztu sztandarowego w akompaniamencie muzyków z orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Następnie w obecności ścisłego kierownictwa dolnośląskiej Policji, odczytano rozkazy personalne w związku m.in. z mianowaniem i powierzeniem pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych. Z rąk generała Dariusza Wesołowskiego odbierali je awansowani funkcjonariusze.

Zmiany kadrowe nastąpiły również w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu pełniący dotychczas stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, nadkom. Łukasz Rachwalski objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. Jego miejsce zajął dotychczasowy Zastępca Komendanta zgorzeleckiej jednostki nadkom. Arkadiusz Stępniewski. Natomiast obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył podkom. Sebastianowi Kubiakowi, który dotychczas służbę pełnił na stanowisku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu służbę w Policji rozpoczął w 2004 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Po roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu, początkowo w Wydziale Prewencji, a po czterech latach w Wydziale Kryminalnym. W 2019 roku przejął obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Kruszynie. W 2020 roku zostały mu powierzone obowiązki Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, a od wczoraj powierzono mu obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

źródło: KPP w Zgorzelcu, zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.