1,6 roku więzienia tyle do odbycia ma dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego zatrzymanych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy. 30-latek karany był za znęcanie się na osobą najbliższą oraz liczne przestępstwa przeciwko mieniu. 42-latek ma na swoim koncie włamania. Dodatkowo funkcjonariusze u starszego z zatrzymanych znaleźli ponad 55 działek handlowych narkotyków. Na wyrok za posiadanie środków odurzających i psychotropowych mężczyzna będzie oczekiwał w areszcie.

Na zdjęciu woreczki z narkotykami, fot. KPP w Zgorzelcu 

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z zadań Policji. Do jednostek w całym kraju niemal codziennie wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Następnie funkcjonariusze prowadzą działania mające na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

W miniony piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców naszego powiatu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 1,6 roku więzienia. 30-latek szukany na podstawie zarządzenia, ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz znęcanie się nad osobą najbliższą.

Za drugim z zatrzymanych wydany był list gończy. Podczas podjętych czynności policjanci u 42-latka zabezpieczyli woreczki foliowe z krystaliczną substancją i suszem roślinnym. Jak się okazało była to marihuana i metamfetamina w ilości z której można przygotować ponad 55 działek handlowych tych narkotyków.

Obaj trafili już za kratki.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.