Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Niestety pomimo grożących konsekwencji wciąż zatrzymywani są kierowcy, którzy lekceważą decyzje sądu. Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni dwukrotnie zatrzymali do kontroli drogowej 43-latkę, która posiadała cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Kobieta za pierwszym razem kierowała volkswagenem, za drugim audi. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dlatego przypominamy, straciłeś uprawnienia do kierowania pojazdami, nie wsiadaj za kierownicą.

Na zdjęciu Komisariat Policji w Bogatyni, fot. KPP w Zgorzelcu 

Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Tymi czynami zabronionymi są: spowodowanie wypadku drogowego lub katastrofy w komunikacji albo sprowadzenie jej bezpośredniego niebezpieczeństwa, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień do kierowania czy złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych nieposiadających uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godzinie 20:00 funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z ulic w mieście kierującą pojazdem marki Volkswagen. 43-latka od marca posiada cztery zakazy kierowania pojazdami. Funkcjonariusze poinformowali kobietę o konsekwencjach, jakie poniesie za złamanie zakazu i zakazali dalszego kierowania samochodem.

Jednak już kilka godzin później, około 23:30, policjanci z Referatu Prewencji bogatyńskiego komisariatu ponownie zatrzymali kobietę. Tym razem kierowała pojazdem marki Audi.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.