Trójka ma przyznane środki z ósmej odsłony rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dla bogatyńskiej szkoły przeznaczono dodatkowo prawie 27 mln zł.

Szkoła podstawowa nr 3 i nowa kolorystyka przewidziana w dokumentacji projektowej, graf. na podstawie UMiG Bogatynia 

Na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni rząd minionej kadencji przeznaczył 24 mln zł. W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Gmina Bogatynia otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 695 000 zł dla tej szkoły. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę kompleksu boisk na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Informowaliśmy już na ten temat w artykule Miliony dla Trójki. Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie 17 mln zł zaplanowano na wydatki inwestycyjne w szkolnictwie: przebudowę boisk w trójce i w Porajowie oraz termomodernizacja Trójki (vide Jest już projekt budżetu Bogatyni na wyborczy 2024 rok).

Przetarg na remont boisk już ruszył, rozstrzygnięty ma być na początku maja br. Ruszyło również postępowanie na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Bogatyni. Oferty można składać do 27 maja br. 

Zamówienia opisuje projekt budowlany opracowany przez "Solarsystem s.c. Biuro Projektowe” z Myślenic. Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni została wybudowana w latach 80-tych i 90-tych XX wieku. Budynek szkoły to budynek wielobryłowy składający się z jedenastu segmentów w tym budynki szkolne, kryta pływalnia oraz hala sportowa. Planowana termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni obejmuje m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych przy gruncie do poziomu ław fundamentowych oraz kondygnacji nadziemnych, docieplenie zewnętrznych piwnic i cokołów ponad gruntem, docieplenie ościeży okiennych i drzwiowych na poziomie piwnicy oraz kondygnacji nadziemnych, docieplenie stropów nad przejazdami i przejściami,  docieplenie, wymiana stropodachów, wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i ślusarki drzwiowej, przebudowa schodów zewnętrznych, remont schodów zewnętrznych, remont tarasu, wykonanie opaski wokół budynku z kostki betonowej, odtworzenie terenów zielonych, rozbiórka i budowa betonowych studzienek podokiennych,  wymiana istniejącego systemu odprowadzania wody odprowadzania wody deszczowej – rynny, rury spustowe, wpusty dachowe,  wymiana istniejących obróbek blacharskich,  remont kominów wentylacyjnych ponad dachem, wymiana istniejących zewnętrznych rolet okiennych, oraz montaż nowych, montaż stojaków na rowery, przełożenie i montaż nowych elementów mocowanych do elewacji. remont balustrad zewnętrznych.

Branża elektryczna to wymiana części instalacji elektrycznej, demontaż istniejącego oświetlenia wewnętrznego i na elewacji,  instalacja awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego, wymiana instalacji odgromowej, montaż instalacji fotowoltaicznej,  zabudowa wyłącznika pożarowego, dodatkowe zabezpieczenia dla zasilania projektowanej technologii,  dodatkowe rozdzielnice elektryczne, zasilanie projektowanych urządzeń wentylacji i klimatyzacji, system detekcji chloru, ochrona od porażeń, połączenia wyrównawcze,  ochrona przepięciowa, wymiana oświetlenia na energooszczędne.

Przewidziana jest również branża sanitarna:  wymiana instalacji c.o. na dwururową, pompową, zamkniętą z rozdziałem dolnym, montaż grzejników wyposażonych w odpowietrzniki, zawory regulacyjne, zawory odcinające i odpowietrzniki automatyczne z zaworem stopowym, przebudowa instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w wybranych pomieszczeniach. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.