Zbliża się czas skwitowania działalności burmistrza za ubiegły rok i podsumowania sprawozdania finansowego. Wcześniej jeszcze dyskusja nad stanem gminy.

Fot. archiwum 

Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbędzie się 27 czerwca 2024 r. o godz. 09:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni, ul. Daszyńskiego 1, będzie rozpatrywany Raport o stanie gminy za 2023 rok.

Nad przedstawionym Raportem o stanie gminy zostanie przeprowadzona debata, w której oprócz radnych, będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 mieszkańców. Po zakończeniu debaty nad Raportem, Rada Miejska przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia wotum zaufania.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad Raportem o stanie gminy musi złożyć do Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni pisemne zgłoszenie zawierające co najmniej: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz podpis. Zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 50 osób udzielających poparcia zgłaszającemu się do udziału w debacie. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony Raport o stanie gminy – a więc osobiście do dnia 26 czerwca 2024 r. do godziny 15:30 w Biurze Rady Miejskiej – Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni ul. Daszyńskiego 1 pokój 9, bądź do dnia 26 czerwca 2024 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez platformę epuap na adres: /UMiGBog/SkrytkaESP.

Mieszkańcy będą dopuszczeni do głosu według kolejność otrzymania przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bogatyni zgłoszenia.

Jeśli chodzi o finanse, to Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywną opinię z zastrzeżeniami. Skład Orzekający zwraca uwagę na, ciągle pogłębiającą sie, złą sytuacje finansowa w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, dla którego gmina Bogatynia jest podmiotem tworzącym. Znaczące zadłużenie SP ZOZ oraz prowadzenie działalności z ciągle występującą stratą może niekorzystnie wpływać na sytuację finansową gminy. Zadłużenie SP ZOZ na 31.12.2023 r. ogółem wyniosło ponad  22 mln zł.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.