Niemal rok temu podpisano umowę na budowę drogi rowerowej na trasie Bogatynia - Zatonie. Teraz burmistrz obwieścił wszczęcie postępowania administracyjnego w przedmiocie wydania decyzji środowiskowych.

Znak na ścieżce na Alei Solidarności, fot. archiwum bogatynia.info.pl

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, na wniosek z dnia 09.08.2024 r. inwestora - Gminy Bogatynia wszczął postępowanie administracyjne w przedmiocie wydania decyzji środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia: "budowa drogi rowerowej na trasie Bogatynia- Zatonie wzdłuż ciągu drogi gminnej (wcześniej Drogi Wojewódzkiej 352) od skrzyżowania ul. Zgorzeleckiej z aleją Solidarności do ul. Młodych Energetyków w Zatoniu". Zgodnie z przedlożonym wnioskiem planowana inwestycja kwalifikuje się do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

 - Celem prowadzonego postępowania jest dokonanie oceny oddziaływania na środowisko planowanego przedsięwzięcia przez określenie, analizę oraz ocenę bezpośredniego i pośredniego wpływu przedsięwzięcia na środowisko oraz warunki zdrowia i życia ludzi - czytamy w obwieszczeniu. Wnioski i uwagi do inwestycji można składać w bogatyńskim urzędzie.

"Budowa drogi rowerowej Bogatynia - Zatonie" w systemie "zaprojektuj i wybuduj" - taką nazwę nosi zadanie, które w ramach podpisanej 4.09.2023 r. umowy zrealizuje wykonawca, firma ABM Zgorzelec I sp. z o.o., sp.k. W imieniu Gminy Bogatynia, burmistrz Wojciech Dobrołowicz podpisał z wykonawcą umowę na realizację inwestycji, której wartość wynosi blisko 9 mln zł. Na to zadanie Gmina Bogatynia uzyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.275.000,00 zł.

Wykonawca, w ramach umowy, zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej budowy drogi rowerowej o długości ok. 3,6 km na odcinku od skrzyżowania z Aleją Solidarności (z włączeniem do już istniejącej tam ścieżki rowerowej) do ul. Młodych Energetyków oraz wykonania wszelkich robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej przez Gminę dokumentacji.

Poza samą drogą rowerową przewiduje się również wykonanie dwóch bezpiecznych, oznakowanych i oświetlonych przejazdów dla rowerzystów przez drogę gminną (dawną drogę wojewódzką nr 352), budowę jednego MOR (Miejsca Obsługi Rowerzystów), wykonanie dwóch kładek rowerowych, przebudowę przepustów i rowów odwadniających oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i oznakowanie szlaków rowerowych.

Umowny termin wykonania całego kontraktu (dokumentacji projektowej i robót budowlanych) to 690 dni kalendarzowych od podpisania.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.