Widok ze Stogu Izerskiego, fot. bogatynia.info.pl Trasy liczy 600 kilometrów i startuje od Bogatyni, a kończy się w Opawie. Realizacja projektu trwała 3 lata


Jak możemy przeczytać na stronie internetowej projektu (www.geostrada.eu) – jego celem jest zainteresowanie turystów zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych ciekawostkami związanymi z budową geologiczną rejonu transgranicznej trasy geoturystycznej nazwanej Geostradą Sudecką.

„Głównym jego efektem jest przewodnik geologiczno-turystyczny, w którym przedstawiono opisy około 300 stanowisk po stronie polskiej i czeskiej. Pozwalają one turyście zapoznać się z różnorodnymi typami skał, ich wiekiem, historią powstania oraz procesami przeobrażeń jakim podlegały w długiej historii geologicznej Sudetów” - możemy przeczytać w opisie projektu.

Ze strony internetowej można pobrać przewodniki, sprawdzić mapy, przejrzeć foldery turystyczne. W przygotowaniu jest również galeria zdjęć.

„Geostrada Sudecka, przewodnik geologiczno-turystyczny”, to zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt został zrealizowany wspólnie przez zespół autorów z Oddziału Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB OD) oraz Czeskiej Służby Geologicznej (ČGS) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Więcej informacji www.geostrada.eu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.