Ogłoszono dwa konkursy na dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” w Opolnie Zdroju oraz na Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zgorzelcu
4 września ubiegłego roku Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego zdecydował o zatrudnieniu Sylwii Půta-Świercz na stanowisku pełniącej obowiązki Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” w Opolnie Zdroju. Funkcja została objęta od 9 września 2013 roku do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Wakat na stanowisku w DPS powstał, gdy do zarządzania bogatyńską placówką medyczną wybrano Jolantę Syposz (51 l.). Pani Syposz dotychczas przez wiele lat była dyrektorem Domu Pomocy Społecznej "Jędrek" w Opolnie Zdroju (pisaliśmy na ten temat Nowy dyrektor szpitala wybrany). Wczoraj ogłoszono konkurs na to stanowisko.
Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” w Opolnie Zdroju, może zostać osoba, która spełnia wymagania wymienione w specyfikacji konkursowej. Kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe magisterskie oraz specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej, a także co najmniej 3-letni staż pracy w pomocy społecznej. Wskazane jest również doświadczenie w zarządzaniu jednostką organizacyjną pomocy społecznej oraz doświadczenie i predyspozycje do kierowania ludźmi. Oferty można składać do 10 kwietnia br.
Drugim konkursem jest nabór na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zgorzelcu (o sprawie poprzedniego inspektora pisaliśmy w artykule Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej oraz 15 tys. zł za samowolę budowlaną w Bogatyni). Konkurs ogłosił Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Od kandydatów wymaga się wykształcenia wyższego, uprawnień budowlanych bez ograniczeń oraz znajomość przepisów prawa budowlanego, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz kodeksu postępowania administracyjnego. Dokumenty należy składać lub przesyłać w terminie do dnia:31.03.2014 r.