Zdjęcie przykładowe, nie pochodzi ze zdarzenia, fot. archiwum bogatynia.info.plTrzej mężczyźni okradli dom jednorodzinny w Bogatyni. Aby zatrzeć ślady podłożyli ogień

Podczas gdy rodzina wyjechała na wakacje złodzieje włamali się do jej domu. Po kradzieży chcieli zatrzeć ślady podkładając ogień. Sprawcy zostali złapani.

- 3 lipca bieżącego roku w nocy Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie wynoszącym przedmioty z domu jednorodzinnego przy ulicy Słowackiego - informuje redakcję bogatynia.info.pl mł. asp. Antoni Owsiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Jak ustalili policjanci do domu, którego właściciele wyjechali na wczasy, włamali się sprawcy, którzy usiłowali dokonać kradzieży sprzętu RTV i innych przedmiotów.

- Sprawcy chcąc zatrzeć ślady przestępstwa podpalili znajdujące się w domu łóżko oraz wersalkę. Już po kilku dniach bogatyńscy policjanci wytypowali i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Bogatyni - dodaje aspirant Owsiak.

Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec nich policyjny dozór. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.