fot. bogatynia.info.pl3 lipca gmina Bogatynia ogłosiła przetarg na wykonanie inwentaryzacji robót dla 11 obiektów mostowych, realizowanych pod nazwą „Odbudowa obiektów mostowych z włączeniem do istniejącej infrastruktury w mieście Bogatynia - w ramach likwidacji skutków powodzi - w systemie zaprojektuj i wybuduj”

Przetarg na odbudowę mostów wygrało konsorcjum, na którego czele jako lider stała Jedynka Budownictwo Sp. z o.o., a 16 listopada 2010 r. została podpisana umowa. Pierwotny termin zakończenia odbudowy określono na 90 dni, a następny jako maj 2011 r. W maju bieżącego roku pojawiła się oficjalna informacja, że na początku kwietnia umowa została przez gminę zerwana. Jednocześnie podano, że gmina złożyła do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zakres inwentaryzacji musi zawierać między innymi inwentaryzację budowlaną w zakresie rozbieżności z projektem budowlanym, ocenę techniczną robót pod względem zgodności z dokumentacją projektową i z przepisami Prawa budowlanego, określenie zakresu robót niezbędnych do doprowadzenia obiektów do zgodności z przepisami Prawa budowlanego i do ich zakończenia. Oferty należy składać do 11 lipca, a termin wykonania zamówienia określono na 5 tygodni.

Po zerwaniu umowy z Jedynką Budownictwo przedstawiciele UMiG Bogatynia informowali (między innymi w wypowiedziach dla Radia Wrocław Kary, procesy i niedokończone mosty (posłuchaj)), że na obiektach mostowych jest prowadzona inwentaryzacja. Miało to umożliwić ogłoszenie przetargu na dokończenie odbudowy mostów. Terminem zakończenia prac miał być sierpień, lecz już wiadomo, że nie zostanie on dotrzymany.

Podobne artykuły:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.