Stoisko policyjne podczas pikniku rodzinnego, fot. archiwum bogatynia.info.pl Funkcjonariusze zgorzeleckiej drogówki rozpoczęli działania pod nazwą „WAKACJE 2012”. Działania będą prowadzili przez cały okres wakacyjny. Nadrzędnym celem działań będzie zapewnienie uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznej podróży do miejsc docelowych letniego wypoczynku i powrotu do domu

Od 29 czerwca do 2 września 2012 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy przeprowadzą na drogach naszego powiatu wzmożone działania pod nazwą „WAKACJE 2012”. Nadrzędnym celem działań będzie zapewnienie uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznej podróży do miejsc docelowych zimowego wypoczynku i powrotu do domu. W trakcie akcji policjanci będą podejmować zdecydowane reakcje wobec tych kategorii wykroczeń i przestępstw, które stanowią główne przyczyny zdarzeń drogowych. Przede wszystkim funkcjonariusze będą intensyfikować kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Sprawdzać będą również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Dla motocyklistów!

W miarę, jak poprawia się pogoda, na drogi wyjeżdża wielu miłośników jazdy motocyklem. Większość motocyklistów to pasjonaci, którzy nigdy nie zamieniliby swoich wymarzonych pojazdów na samochody. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem. Zgorzeleccy policjanci przypominają zasady, którymi powinien kierować się odpowiedzialny motocyklista, aby przez własny błąd zbyt wcześnie nie musiał rezygnować ze swojego zamiłowania.

1. Bezpieczna jazda na motocyklu oznacza, że to kierowca panuje zawsze nad pojazdem – nigdy odwrotnie.
2. Nie popisuj się ryzykowną jazdą przed kolegami – to może kosztować życie albo zdrowie ciebie lub inną osobę!
3. Motocyklista nigdy nie powinien "wciskać się" pomiędzy jadące pojazdy. Kiedyś ktoś go nie zauważy.
4. Zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów.
5. Od momentu, gdy wsiadasz na motocykl, koncentruj się wyłącznie na bezpiecznej jeździe.
6. Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków może być przyczyną śmierci! Zrezygnuj z nich, jeśli nie chcesz, by ktoś postawił ci przydrożny krzyż.
7. Kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice – zwiększą twoje bezpieczeństwo.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.