SMS Info, fot. TV Bogatynia

Już 1000 użytkowników skorzystało z bezpłatnej usługi SMS informującej o wydarzeniach w Bogatyni

"SMS INFO Bogatynia" ruszył w październiku ubiegłego roku. Do otrzymywania komunikatów potrzebna jest uprzednia rejestracja (w cenie jednego SMS-a według stawek operatora telefonii komórkowej). Takie rozwiązanie sugerował wojewódzki raport dotyczący powodzi w Bogatyni (vide Jest już raport w sprawie bogatyńskiej powodzi). Twórcy raportu rekomendowali wszystkim samorządom wprowadzenie systemu wczesnego ostrzegania przed zagrożeniem. Polecali system powiadamiania SMS-em.

 

- Celem SMS INFO Bogatynia jest przesyłanie najważniejszych informacji bezpośrednio na telefony komórkowe mieszkańców Bogatyni oraz wszystkich chętnych - reklamuje usługę Urząd. Doprecyzować można, że chodzi o najważniejsze sprawy wytypowane przez urzędników tutejszego magistratu. Aby zarejestrować się w programie SMS INFO Bogatynia należy wysłać wiadomość tekstową (sms) o treści: "TAK" pod numer telefonu 661 000 008. Rezygnacja, to wiadomość o treści "NIE" na ten sam numer. Koszty usługi - według taryf poszczególnych operatorów. Usługa nie jest nowym pomysłem w naszym regionie. Na przykład w przygranicznym Hradku podobny system służy m.in do wysyłania komunikatów pogodowych i ostrzeżeń. Od 1 lipca także Urząd Miasta Zgorzelec wykorzystuje tę formę komunikacji do powiadamiania mieszkańców miasta.

Bogatynia wykorzystuje system SMS-owy nie tylko do powiadomień o zagrożeniach, ale także do informowania o wydarzeniach w naszym mieście. Repertuar kina, imprezy kulturalne i sportowe - to tylko niektóre z informacji przesyłanych na nasze komórki. Problem w tym, że kultura i sport dominują komunikaty SMS-we i subskrybentom ciężko może być zauważyć istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.