Wczoraj los kupiony w naszym powiecie okazał się zwycięski. Padła "szóstka" w Lotto. Szczęśliwiec wygrał prawie 1,4 mln zł. Będzie to trzeci lottomilioner w Polsce w tym roku. Trochę pechowe jest to, że wszystkie trzy wygrane padły w jednym dniu.

Dokładnie 1 386 838.20 zł dostanie zgorzelecki szczęśliwiec. Wygrana w czwartkowym losowaniu (7.01) padła w Zgorzelcu (oraz w Głubczycach i Ząbkach). To pierwsi lottomilionerzy w tym roku i trzecia wygrana w Zgorzelcu (od 1996 roku). "Zgorzelec. Nowy Lottomilioner zagrał w punkcie przy ul. Łużyckiej 47A. Zdecydował się samodzielnie wybrać szczęśliwe liczby. Wśród kupionych przez niego zakładów znalazł się ten, który dał mu upragnioną wygraną. Wczorajsza „szóstka” jest trzecią wartą ponad milion złotych, jaka została odnotowana w tym mieście. Najwyższa padła 18 października 2008 roku. Było to 2 887 153,50 zł" - informuje lotto.pl

W Bogatyni swoje zakłady możemy składać aż w 8 kolekturach, jednak do tej pory nikt z naszego miasta nie wygrał miliona dzięki Totalizatorowi Sportowemu – tak przynajmniej wynika z mapy milionerów, na której Totalizator Sportowy prezentuje wygrane od 1996 roku. W Bogatyni wygranej nie było ale była np. w pobliskim Zgorzelcu i to dwa razy: w 2003 roku ok. 1,5 mln zł i w 2008 r. prawie 3 mln zł! Podobnie w Lubaniu (przeszło 1,5 mln zł w 2004 r.), w Bolesławcu (1 mln zł w 2006 r. i 2 mln zł w 2010 r.) czy Szklarskiej Porębie (3,5 mln zł w 2003 r.). Wymieniać można by więcej.

Czy bogatynianie nie maja zatem szczęścia w grach losowych? Niekoniecznie. Świadczyć o tym mogą inne wygrane za pośrednictwem gier Totalizatora. Otóż np. w grze „Los Milonos” w 2008 r. w dodatku w Sylwestra w Bogatyni padła wygrana 100 tys. zł. Taką samą sumę pieniędzy wygrano w Bogatyni w 2002 r. w grze „Multi Multi”. W czerwcu br. W zdrapce „Kareta” w Bogatyni zdrapano 4 tys. zł. To tyle – przynajmniej według danych podawanych przez lotto.pl.

Z części pieniędzy z zakupionych losów powstają obiekty sportowe. Jeśli ten rodzaj „zadośćuczynienia” można by traktować jako wygraną to w Bogatyni padła milionowa wygrana. Totalizator Sportowy podaje informację, że w naszym mieście są dwa obiekty wybudowane ze wsparciem funduszy Totalizatora. Jest to hala sportowa w Szkole Podstawowej nr 3 - 200 tys. zł w 1995 r. (wartość inwestycji 2,5 mln zł) oraz gminny kompleks sportowy, na który „totek” przekazał właśnie milion złotych (czas realizacji: 2001, wartość inwestycji: 11 591 099 zł).

Dane zawarte w artykule pochodzą ze strony internetowej Totalizatora sportowego lotto.pl.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.