Artur Siwak dzisiaj złożył mandat radnego. W Radzie Miejskiej zasiadał z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, był wiceprzewodniczącym Komisji ds. Obywatelskich i Praworządności.

fot. bogatynia.info.pl

"(...) 14 lipca 2016 roku mandat radnego Rady Miejskiej w Bogatyni złożył Artur Siwak wieloletni działacz społeczny i samorządowy. Artur Siwak od wielu lat pełni funkcję Komendanta Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni, co statutowo wiązało się z kontynuacją umowy pomiędzy Gminą Bogatynia a Komendantem. Zgodnie z obowiązującym prawem radny, nie może kontynuować takiej umowy" - poinformował UMiG Bogatynia na swojej stronie internetowej. Radny Siwak w 2014 startował do Rady Miejskiej z ramienia komitetu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Otrzymał 163 głosy w sołectwie Sieniawka (okręg nr 2). Przed rezygnacją radnego pojawiły się nieoficjalne informacje, że to Wojewoda Dolnośląski wystosował wezwanie do Rady Miejskiej w Bogatyni dotyczące podjęcia uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Siwaka. Konieczne będą wybory uzupełniające, które powinny odbyć się w ciągu 90 dni.

Komentarza do sprawy udzielił burmistrz Andrzej Grzmielewicz: „W związku z decyzją radnego, pragnę podkreślić, iż Artur Siwak to człowiek niezwykle szlachetny i honorowy. Takie zachowanie z pewnością wynika z odpowiedzialności i jest podyktowane ogromnym szacunkiem, którym Artur Siwak darzy Mieszkańców. Jestem pewien, iż zaistniała sytuacja nie będzie miała wpływu na zaufanie jakim został obdarzony. Wierzę, iż decyzja o zrzeczeniu się mandatu jest głęboko przemyślana, a Artur Siwak nadal będzie uczestniczył w życiu Miasta i Gminy Bogatynia”.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.