Urząd Miasta i Gminy chce zrobić porządek z opuszczonymi "budami" targowymi na ulicy Kolejowej w Sieniawce - "wizytówce gminy" - prowadzącej prosto od przejścia granicznego z Niemcami.


Ulica Kolejowa w Sieniawce, fot. bogatynia.info.pl

- Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia wzywa właścicieli pawilonów handlowych typu „Metalplast”,  posadowionych na terenie Gminy Bogatynia przy ulicy Kolejowej w Sieniawce,  do  uregulowania sytuacji prawnej przedmiotowych obiektów, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2016 roku - możemy przeczytać w ogłoszeniu Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia. Wezwanie to dotyczy tylko tych właścicieli, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej we wskazanych obiektach i nie regulują opłat z tytułu zajmowanego gruntu pod "Metalplastami”. Według informacji magistratu w przypadku nieuregulowania sytuacji prawnej w wyżej określonym terminie, Gmina usunie przedmiotowe pawilony na koszt ich właściciela z zajmowanej działki o nr ew. 158/2 i 158/1 AM 2 obr. Sieniawka. Chodzi o pawilony usytuowane po prawej stronie ulicy Kolejowej (patrząc od strony Niemiec). 

Ulica Kolejowa w Sieniawce niegdyś była centrum handlowym gminy. Handlowano tu głównie z Niemcami z pobliskiej Żytawy (Zittau). Tu (m.in.) kręcone były zdjęcia do głośnego filmu Roberta Glińskiego  "Świnki" (vide Przygraniczny półświatek, gdzie zarabia się na przemycie i prostytucji). Dziś to zaledwie skrawek dawnej świetności, a mało estetyczne pozostałości nie wystawiają pochlebnego świadectwa naszej gminie.

Ulica Kolejowa, fot. bip

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.