b_699_699_16777215_00_images_stories_umig_DSC_8414.jpg

Nie milkną komentarze w temacie odwołania Doroty Bojakowskiej z funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej. 

Inauguracja VII kadencji Samorządu Bogatyni - listopad 2014 rok, fot. archiwum UMiG Bogatynia

Opisywane przez nas odwołanie Doroty Bojakowskiej (PiS) z funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni (vide Odwołano Dorotę Bojakowską z funkcji przewodniczącej) wywołało falę komentarzy. Dyskutowane są zarówno przyczyny jak i styl odwołania, a również to, że w samorządzie "otwierają się oczy" po trzech (albo 7 latach) funkcjonowania. Wiadomo, że wniosek o odwołanie złożył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wiśniewski, który sam oddał się do dyspozycji radnych składając własną rezygnację. Burmistrz Andrzej Grzmielewicz zaprzecza jakoby miał z odwołaniem coś wspólnego - to była decyzja Rady. Za odwołaniem Doroty Bojakowskiej w tajnym głosowaniu opowiedziało się 12 radnych, 4 było przeciw, a jedne się wstrzymał. Przewodnicząca od razu mówiła, że wynik głosowania jest przesądzony. Telewizja Bogatynia na portalu You Tube opublikowała obszerną relacje z "burzliwej" sesji odwoławczej, na której możemy usłyszeć argumentację do wniosku wiceprzewodniczącego Wiśniewskiego.

Sesja 29.12.2017 - odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni, Telewizja Bogatynia

Po wpłynięciu wniosku przewodnicząca Bojakowska mówiła, że jest to dla niej sytuacja niekomfortowa i od razu postanowiła wniosek poddać pod obrady. Jerzy Wiśniewski uzasadniał swój pomysł zarzucając przewodniczącej brak zwoływania Prezydium Rady, to że jest nieasertywna i nie ma przygotowania do pełnienia funkcji. Radny wspominał również o bagatelizowaniu spraw zdrowotnych mieszkańców i wysokiej umieralności w Bogatyni. W obronie przewodniczącej stanął jedynie radny Piotr Kawecki (PiS) odczytując m.in. oświadczenie. 

Dorota Bojakowska zarzuciła, że to burmistrz Grzmielewicz jest inicjatorem odwołania i nie liczy się dla niego dobro mieszkańców Bogatyni, a interesy jego samego i otoczenia. Sama mówiła o sobie, że była zaślepiona. - (...) Pragnę stwierdzić, że kondycja gminy jest tragiczna - powiedziała była już przewodnicząca Bojakowska po głosowaniu. - Posiadamy bardzo wiele długów, nie posiadamy żadnej perspektywy dla naszych mieszkańców na najbliższe lata. Ponadto warto też zadać sobie pytanie nie tylko czy stać nas na budowę np. kąpieliska, ale o wiele ważniejsze: czy będziemy go mieli za co stanie utrzymać? Myślę, że pieniądze w naszej gminie wydawane są beż żadnego planowania. Przewodnicząca mówiła, również, że stała się niewygodna i przestała wykonywać posłusznie polecenia burmistrza, a sama często musiała "stawać na bakier własnego sumienia". Pytała czego przestraszył się burmistrz, że ją odwołuje i czego się boją radni, którzy głosowali za jej odwołaniem? - Może utraty wpływów - sama odpowiedziała na swoje retoryczne pytania.

Po głosowaniu radna Bojakowska wydała również oświadczenie na portalu społecznościowym:

Jak pewnie już wiecie dziś zakończyłam pewien etap w moim życiu społecznym - przestałam pełnić funkcję Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni. Patrząc z perspektywy tych 3 lat, był to dla mnie bardzo wartościowy czas. Poznałam wiele cennych dla mnie osób, od których nauczyłam się tego, że nie ważne kim jesteś, nie ważne ile masz pieniędzy, jakim samochodem jeździsz, ważne jest w życiu to co masz w sercu i jakimi wartościami się kierujesz. Dziękuję Wam wszystkim, którzy mnie wspieraliście w tej trudnej roli, niejednokrotnie poddawana byłam ocenom, często bardzo krytycznym i nie zawsze słusznym. Jednakże zawsze słowa krytyki, były dla mnie impulsem do wprowadzania zmian. Na pewne decyzje dotyczące samorządu niestety nie miałam żadnego wpływu, czego bardzo żałuję. Nie zamierzam jednak zwalniać tempa, ciągle jestem radną i nadal będę angażować się w ważne sprawy dla naszego Miasta i Gminy. Dziękuję za wszystko.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+4 #16 Józiu 2018-02-07 08:58
PROPONUJĘ,ABY RADNYM wIŚNIEWSKIM ZAJĘŁA SIĘ PILICJA.TEN CZŁOWIEK NIE POTRAFI PROWADZIĆ AUTA ! TYLKO CZEKAĆ,AŻ KOGOŚ ZABIJE ! ZRÓBCIE COŚ Z TYM CZŁOWIEKIEM !!!!!!!!!!!!!!!
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+3 #15 Józefina 2018-02-07 08:40
Dzieje się, oj dzieje się ! fejsbuk Bogatynia jakiej nie znacie.
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+4 #14 ixs 2018-02-07 08:17
Niezbyt korzystnie wyszedł radny Wiśniewski na stopklatce filmiku - z "wąsikiem"
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+2 #13 trollisko 2018-01-05 15:04
drogie te tygrysy
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+3 #12 Babcia Berstowa 2018-01-05 12:41
Cytuję Boryna do Babci:
Babciu rozmijasz się z prawdą.Pan Z.Szatkowski nigdy nie pracował w GPO, więc nie mógł być z tej firmy zwalniany.


Przepraszam strasznie bo rozchodziło mi o Wodociągi.
Szatkowskiemu wtedy nawet za Grzmielewicza uchwalili niezłą dodatkowa pensje i wtedy Szatkowskiemu się podobało i coś nie gadał na Grzmielewicza:D:D

Fragment z Uchwały nr 2 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni Spółki Akcyjnej z dnia 15 grudnia 2006 r.

"§ 1
1. Ustala się dla Zbigniewa Szatkowskiego – Przewodniczącego Rady Nadzorczej wynagrodzenie miesięczne w wysokości 0,95-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa GUS." :D:D:D:D
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+4 #11 Boryna do Babci 2018-01-05 06:05
Babciu rozmijasz się z prawdą.Pan Z.Szatkowski nigdy nie pracował w GPO, więc nie mógł być z tej firmy zwalniany.
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+10 #10 Babcia Berstowa 2018-01-04 18:31
Cytuję Stefan N:
teraz mówi o ogromnych problemach gminy, ponieważ traci stanowisko, które pozwalało jej realizować swoje plany polityczne

Takie bohaterstwo za dychę już oglądaliśmy. Po zwolnieniu Szatkowskiego z GPO, po zwolnieniu Fryca i Frycowej, po zwolnieniu Stachyry i Stachyrowej. Nagle wszyscy na oczy prezjszeli i do komentarzy ruszyli:D:D
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+7 #9 Babcia Berstowa 2018-01-04 18:25
Komentarze o odwołaniu przewodnczącej i zwalaniu winy na burmistrza od razu kojarzą mi się ze starym dobrym anty plaformerskim WINA TUSKA. No ale ze by i pan Stachyra wykorzystywał te metode?
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+16 #8 Stefan N 2018-01-04 17:49
Ta pani przez ostatnie lata stanowiła jedną sitwę ze swoim szefem w układzie lokalno-PISowskim, teraz mówi o ogromnych problemach gminy, ponieważ traci stanowisko, które pozwalało jej realizować swoje plany polityczne (ubieganie się o fotel burmistrza) i tylko dlatego mówi o tych problemach, bo przez ostatnie lata miała je kompletnie gdzieś. I wcale nie musiała się bać burmistrz ponieważ w ogóle nie jest od niego zależna ponieważ nie pracuje ani w UMIG ani w spółce zależnej, a mandat radnej dali jej ludzie i burmistrz nie może jej go w żaden sposób pozbawić.
PISowskiego układu bogatynskiego nie rozbiła poprzednia władza to tym bardziej nie rozbije obecna, gdyż zamieszani są w nią ludzie z PIS. Komu się wydaje inaczej ten jest naiwny. Bogatynia skazana jest na marazm...
Cytuj | Zgłoś administratorowi
+15 #7 Jagiello 2018-01-04 12:29
Wiele osób, tu piszę,że Pani Dorota przez 3 lata broniła Grzmiela. Zapytajcie ludzi w urzędzie nt. burmistrza, każdy będzie go bronił. Dlaczego? Gdyż zastrasza, szantażuje i niszczy każdego, kto mu się sprzeciwi. To i tak wiele, że ta Pani się odważyła cokolwiek powiedzieć.
Cytuj | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Oblężone Ostritz, al…

22-04-2018 Wyświetleń:344 Brak komentarzy

Bogatynianie spełnia…

22-04-2018 Wyświetleń:479 Brak komentarzy

Nyski Festiwal Filmo…

19-04-2018 Wyświetleń:299 2 Komentarze

Kat warszawskich pow…

19-04-2018 Wyświetleń:1004 3 Komentarze

Burmistrz i GPO zapr…

19-04-2018 Wyświetleń:1146 19 Komentarzy

Tajemnicza strzelani…

18-04-2018 Wyświetleń:9238 52 Komentarzy

Wyczekiwany remont d…

18-04-2018 Wyświetleń:1564 12 Komentarzy

Bośniacy i Serbowie …

18-04-2018 Wyświetleń:1288 Brak komentarzy

Festyn Sąsiedzki u P…

17-04-2018 Wyświetleń:363 1 Komentarz

XV Regionalny Konkur…

17-04-2018 Wyświetleń:351 Brak komentarzy

XVII Mistrzostwa Bog…

17-04-2018 Wyświetleń:144 Brak komentarzy

Trzeci raz ruszy pie…

17-04-2018 Wyświetleń:463 1 Komentarz

niedziela, kwiecień 22, 2018W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies