b_699_699_16777215_00_images_stories_wybory_wybory_2018_plansza.jpg

Nieoficjalnie wiadomo, że kandydatów do fotela burmistrza Bogatyni będzie 7. Oficjalnie mają oni czas do 26 września 2018 r. do godz. 24:00 na zgłoszenia. Pierwsi "ujawniają się" sami. Dlaczego kandydują?

 

Pierwsza była Dorota Bojakowska (vide Dorota Bojakowska oficjalnie kandydatką PiS), która otrzymała poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Bogatyńska kampania toczy się w internecie i tam właśnie kandydaci ogłaszają swoje decyzje. 

- W ostatnim czasie podjęłam trudną decyzję ubiegania się o Urząd Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Zrobiłam to z własnej woli, nie będąc inspirowana przez żadne osoby, instytucje czy inne podmioty. Jedynym powodem mojej decyzji jest troska o przyszłość naszej Gminy. Nie godzę się na dotychczasowy sposób Jej zarządzania, narażania dobrego Jej imienia, chybione inwestycje i narrację samouwielbienia obecnych włodarzy. Jeżeli będzie mi dane piastować tą zaszczytną funkcję, będę kierowała się zasadą „Zgoda buduje". W najbliższych dniach zaprezentuję swój spójny i gruntownie przemyślany program, który nie będzie tylko programem wyborczym, ale chciałabym, aby był planem działań na najbliższe lata dla mnie i dla Naszej Gminy - napisała Dorota Bojakowska w swoim oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. 

Kolejnym kandydatem, który oficjalnie ogłosił chęć kandydowania to Jerzy Stachyra. Był szef bogatyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości kandyduje z komitetu koalicyjnego. - Tak, będę kandydował na burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Bo znam tę gminę i jest mi ona bliska. Bo wiem, co ją boli i jak to naprawić. Bo wielu na mnie liczy. A przede wszystkim dlatego, że udało się zebrać grupę odważnych, kompetentnych osób, które chcą pracować dla naszej wspólnej przyszłości. Razem jesteśmy w stanie zrobić wiele. Jeśli nic nie zmienimy, czeka nas katastrofa - oświadczył Jerzy Stachyra, także w mediach społecznościowych. Dalej w komunikacie były wiceburmistrz wylicza co "w naszej gminie jest postawione na głowie".  - Zbudujmy Bogatynię od nowa. Niech będzie normalnie! - dodaje.

Andrzej Grzmielewicz, obecny burmistrz sprawujący swój mandat już trzecią kadencję, to pewny kandydat. Tak twierdzi środowisko "urzędowe". Wojciecha Błasiaka jako kandydata na burmistrza "ujawniają" kandydatki na radne startujące z jego komitetu. Piotr Adaszewski sam siebie wyznaczył na lidera swojego komitetu prezentując wideoblog w portalu społecznościowym. 

Według nieoficjalnych szacunków (i tych oficjalnie potwierdzonych przez samych kandydatów) w wyborach wystartują: Jerzy Stachyra (KWW BOGATYNIA ODNOWA), Barbara Otrociuk (PSL), Andrzej Grzmielewicz (KWW Andrzeja Grzmielewicza), Wojciech Dobrychłop (KWW UCZCIWA - LEPSZA BOGATYNIA), Dorota Bojakowska (PiS), Wojciech Błasiak (KWW WOJCIECHA BŁASIAKA) i Piotr Adaszewski (KWW WOLNE WYBORY).

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #8 Janek 2018-09-21 05:13
Grzmielewicz, Stachura tym Panom już dziękuję. Bogatynia z jedną Rewitą nie daje rady. Rozwalą nam Bogatynie jak PGE Turów Zgorzelec.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #7 PÓJDĘ NA WYBORY 2018-09-19 14:55
Trzeba zrobić wszystko,żeby doszło do drugiej tury wtedy ON będzie płacił nawet 1000 zł za głos
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #6 Sędzia 2018-09-19 12:57
Kto by nie wygrał to od razu rodzinę na stołki powsadza. Aby tylko dopchać się do koryta
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #5 olo 2018-09-19 12:51
Jeżeli ta trójka to wszyscy kandydaci , to życzę zdrowia. To tak jak z anegdota o Fordzie T, może być dowolnym kolorze, byle by był czarny. W tym przypadku z pisu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #4 Gc 2018-09-19 12:25
I tak wybory będą sfałszowane, podczas liczenia głosów będą dostawać krzyżyki na swoich. Po to "kaczor" zmienił ordynację.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #3 marzenie 2018-09-19 10:11
Ci kandydaci ... to tylko potwierdza,o czym już wielu mówi,że konieczna jest zmiana konstytucji oraz ordynacji wyborczej !Konieczna jest zmiana finansowania partii,sposobu wyłaniania kandydatów,przeliczania głosów...czasu na kampanie !KAMERY w lokalach,wysokie kary za kupowanie głosów ,zwiększenie wymogów formalnych -wiek,wykształcenie/kandydaci i wyborcy/ a na koniec kary i natychmiastowe usuwanie ze stołków złodziei,kombinatorów,kolesi z konfiskatą majątku włącznie ! UFFFFFF... może kiedyś ....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #2 Wyborca 9 2018-09-19 10:09
Owszem, w naszej Gminie na początku rządów a.g. wszystko wydawało się normalne, były plany, obietnice, ludzie mu wierzyli, natomiast czym dalej go poznawali okazywał się kłamcą, manipulantem, człowiekiem uzależnionym od wielu używek, i wszystko byłoby ok, gdyby to nie miało przełożenia na kondycję naszej Gminy. A, że ma to można się przekonać naocznie dzisiaj. Do tego doszła spora grupa ludzi trzymających władzę, wątpliwej reputacji, którzy wodza cucą i doprowadzają do używalności po okresie doła. Nie pozwólmy mu dalej rządzić. Czy Dorota czy Jurek bo to są poważni kandydaci dadzą radę, oboje rozsądni, wyważeni, mający szacunek u ludzi. Ja osobiście stawiam na kobietę, u mnie ma ona głos, Jurek jej zastępcą. To będzie dobry duet. Z pewnością dużo przed nimi pracy, ale jak już pogonią tego manipulanta to nie jest w stanie nikt dorównać obecnemu w knuciu i podżeganiu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #1 obywatel2 2018-09-19 09:48
wszyscy jak rządzili to nic złego się nie działo wszystko było ok a jak już nie są blisko władzy to widza złe rzeczy i wiedza jak to naprawić
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Saksońska policja o…

22-10-2019 Wyświetleń:3367 1 Komentarz

"Śpiewający S…

21-10-2019 Wyświetleń:667 Brak komentarzy

Relacja z wycieczki …

21-10-2019 Wyświetleń:928 1 Komentarz

Jasna Góra wygrywa

21-10-2019 Wyświetleń:831 1 Komentarz

Pożar domu w Markoc…

21-10-2019 Wyświetleń:3883 1 Komentarz

Bogatynianki z brąz…

20-10-2019 Wyświetleń:612 Brak komentarzy

Hałda Jazz przenios…

20-10-2019 Wyświetleń:377 2 Komentarze

Wycieczka rowerowa w…

20-10-2019 Wyświetleń:831 3 Komentarze

Szansa na ocalenie s…

20-10-2019 Wyświetleń:1797 12 Komentarzy

O spółkach na sesj…

20-10-2019 Wyświetleń:2113 17 Komentarzy

Straż Miejska w Bog…

19-10-2019 Wyświetleń:1687 14 Komentarzy

Smaki trzech region…

18-10-2019 Wyświetleń:737 Brak komentarzy

środa, październik 23, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies