Święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane świętem Trzech Króli, parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni obchodzi uroczyście organizując Orszak Trzech Króli. 

Ubiegłoroczyn Orszak, fot. archiwum UMiG Bogatynia

[Tak było rok temu Orszak Trzech Króli u św. Maksymiliana (foto)]

- Jak w ubiegłych latach tak również w roku nadchodzącym, 6 stycznia, przejdzie ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Już dziś zapraszamy do tego wspaniałego widowiska, ulicznych jasełek, w których my wszyscy możemy być uczestnikami - informują Duszpasterze parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz św. Apostołów Piotra i Pawła.

Zachęcamy dzieci do przyjścia tego dnia w strojach: aniołów, rycerzy, pasterzy i królów. Nasz orszak rozpocznie się Mszą św. o godz.: 12.00. Następnie wyjdziemy z kościoła i al. Zesłańców Sybiru dojdziemy do ul. Chopina, dalej do Parku Jana Pawła II. Tam na nas będzie oczekiwała Św. Rodzina i Orszak, który wyruszy z Parafii św. Ap. Piotra i Pawła.Modlitwę śpiewu będzie prowadzić Reprezentacyjna Orkiestra Elektrowni Turów. W orszakowym pochodzie zapowiedziały swój udział dwa spokojne i piękne, żywe koniki. Już teraz pomyślmy o strojach i naszym zaangażowaniu - dodają organizatorzy.

Uroczystość objęta jest patronatem Biskupa Legnickiego, Dziekana Dekanatu Bogatynia, Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni oraz bogatyńskich szkół i przedszkoli.

Orszak Trzech Króli

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.