b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_bwio_15.jpg

Nowy prezes Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni zaczyna od sprzedaży terenowego auta. Samochód może "podreperować" budżet spółki o ok. 50 tys. zł.

 

Terenowy Nissan Pathfinder został wystawiony przez "'wodociągi" na sprzedaż. Auto z 2011 roku wyceniono na około 50 tys zł. To jedna z pierwszych decyzji nowego prezesa. Niedawno zmienił się zarząd, po rezygnacji Dariusza Daraża (vide Prezes BWiO złożył rezygnację).

Roman Konopski został Prezesem Zarządu - Dyrektorem Naczelnym - poinformowała dzisiaj spółka. Zarząd pozostał jednoosobowy. Nie zmieniła się również Rada Nadzorcza (Wiesław Kwaśniewski - Przewodniczący Rady Nadzorczej, Wojciech Ilnicki - Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Zbigniew Cuber - Sekretarz Rady Nadzorczej). Podczas ostatnich wyborów samorządowych Roman Konopski był pełnomocnikiem wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciecha Błasiaka. Nowy prezes ma 62 lata. W przeszłości zasiadał m.in. w Radzie Nadzorczej Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni (ok. 2005 roku), był dyrektorem w zgorzeleckiej spółce Hale i Place Targowe (ok. 2003 roku) oraz prezesem Spółdzielni Inwalidów "LUBAMET" w Lubaniu. Prywatnie jest wiceprezesem stowarzyszenia "Na koń" w Łagowie.

Dariusz Daraż funkcję prezesa pełnił od 2015 roku (vide Nowy prezes bogatyńskich wodociągów). Stanowisko zajął po odwołaniu Jerzego Górskiego, a wcześniej pracował w BWiO m.in. jako kierownik działu produkcji wody i oczyszczania ścieków.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+1 #34 klucha 2019-01-26 10:21
Cytuję biurwa:
Panie Burmistrzu,teraz czas na UMiG ! Tu flota nowych busów i armia kierowców! Wystarczą dwa auta! O OSIRacj już nawet nie wspomnę! Ciepłe zbędne posadki czas zmienić! Po co w OSIR dyrekor? Można te obowiązki komuś powierzyć,nie ma ich dużo!


Dyrektor jest potrzebny, bez dwoch zdań, ale po co jest kierownik "siwek" na sportowej?, chyba tylko do pilnowania siłowni i dorabiania na ochronie-patologia!!! gdzie te zmiany, albo inaczej kiedy??
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #33 palacio 2019-01-07 16:18
Cytuję Sprawiedliwy:
Zastanawia mnie czy Pan Błasiak wie z kim się związał i zna ciekawą przeszłość owego pana prezesa. A poza tym żaden to plan ratowania zadłużonej spółki za pomocą wyprzedawania majątku. Z pierwszych działań nowego prezesa wynika, że BWiO raczej z długów nie wyjdzie a poza tym może dojść do ogłoszenia upadłości w przypadku gdy mienie BWiO po wyprzedaży będzie o mniejszej wartości jak zobowiązania przedmiotowej spółki wobec wierzycieli. Zresztą nowy prezes wie jak doprowadzić spółkę do upadłości i postawienia jej w stan likwidacji. Tak właśnie było ze Spółdzielnią Inwalidów "Lubamet" w Lubaniu, której prezesem był właśnie ten człowiek.

Szokujące informacje o nowym prezesie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #32 Sprawiedliwy 2019-01-07 10:31
Zastanawia mnie czy Pan Błasiak wie z kim się związał i zna ciekawą przeszłość owego pana prezesa. A poza tym żaden to plan ratowania zadłużonej spółki za pomocą wyprzedawania majątku. Z pierwszych działań nowego prezesa wynika, że BWiO raczej z długów nie wyjdzie a poza tym może dojść do ogłoszenia upadłości w przypadku gdy mienie BWiO po wyprzedaży będzie o mniejszej wartości jak zobowiązania przedmiotowej spółki wobec wierzycieli. Zresztą nowy prezes wie jak doprowadzić spółkę do upadłości i postawienia jej w stan likwidacji. Tak właśnie było ze Spółdzielnią Inwalidów "Lubamet" w Lubaniu, której prezesem był właśnie ten człowiek.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 #31 Janek23 2019-01-06 20:42
Cytuję Marek:
Miało być normalnie, a robi się jak zwykle - przedwyborcze mydlenie oczu. Panie burmistrzu -- Wojtek, czas na zmiany a nie na zamiany. Ograniczyć trzeba ilość etatów w UMiG Bogatynia - przyjmujecie nowych, zrobić porządek w GPO,BWiO, MZGK, OSiR i innych podmiotach gminnych na stanowiskach kierowniczych - obniżyć gażę prezesom spółek gminnych do 7000 tysi netto i tak za to co robią to dużo, jak im nie pasi do CIO. Zacznijmy w końcu realnie patrzeć na to co się już stało w naszej Gminie, a nie pogrążać ją dalej. Jeśli macie jakieś długi wdzięczności z wyborów, to teraz jest najlepszy moment żeby z tego się wymiksować i coś naprawdę zrobić dla tego miasta, tej Gminy.

O tym pisałem sporo wcześniej bez tych radykalnych koniecznych zmian Gmina się nie wygrzebie-popieram !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 #30 Marek 2019-01-06 19:26
Miało być normalnie, a robi się jak zwykle - przedwyborcze mydlenie oczu. Panie burmistrzu -- Wojtek, czas na zmiany a nie na zamiany. Ograniczyć trzeba ilość etatów w UMiG Bogatynia - przyjmujecie nowych, zrobić porządek w GPO,BWiO, MZGK, OSiR i innych podmiotach gminnych na stanowiskach kierowniczych - obniżyć gażę prezesom spółek gminnych do 7000 tysi netto i tak za to co robią to dużo, jak im nie pasi do CIO. Zacznijmy w końcu realnie patrzeć na to co się już stało w naszej Gminie, a nie pogrążać ją dalej. Jeśli macie jakieś długi wdzięczności z wyborów, to teraz jest najlepszy moment żeby z tego się wymiksować i coś naprawdę zrobić dla tego miasta, tej Gminy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #29 j.w. 2019-01-06 16:50
Cytuję Janek23:
"upsasa"z tym spaleniem akt z IPN to nie bądż taki pewny ? Teczka "TW" jednego z "naszych"związkowców odnalazła się w IPN dopiero w 2008r pewnie nie wielu o tym wie !!! Warto przeczytać wspaniałą książkę "Twierdza"Igora Janke i dowiedzieć się prawdy lat 80-tych ?


Napisz, o którym myślisz bo wiem o nie jednym przypadku..
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #28 Janek23 2019-01-06 12:39
"upsasa"z tym spaleniem akt z IPN to nie bądż taki pewny ? Teczka "TW" jednego z "naszych"związkowców odnalazła się w IPN dopiero w 2008r pewnie nie wielu o tym wie !!! Warto przeczytać wspaniałą książkę "Twierdza"Igora Janke i dowiedzieć się prawdy lat 80-tych ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #27 upsasa 2019-01-06 11:06
Cytuję Janek23:
Panie Burmistrzu jeżeli to jest prawda co piszą na forum cyt.ze Zgorzelca? z MO? bez konkursu? to chyba nie tak miało być Wojtek? nie wiem czy Pan to zrobił radzę przeprowadzić z tym panem bardzo szczerą rozmowę aby "wrogowie"nie znależli jakiegoś haka"np w IPN ??? zastrzegam jeżeli to prawda co piszą ?

Pan Roman najprawdopodobniej rozwalał system komunistyczny od środka, jak poseł prokurator Stanisław Piotrowicz. O IPN bądź spokojny, akta "dobrych towarzyszy" spalono.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #26 Janek23 2019-01-06 09:41
Panie Burmistrzu jeżeli to jest prawda co piszą na forum cyt.ze Zgorzelca? z MO? bez konkursu? to chyba nie tak miało być Wojtek? nie wiem czy Pan to zrobił radzę przeprowadzić z tym panem bardzo szczerą rozmowę aby "wrogowie"nie znależli jakiegoś haka"np w IPN ??? zastrzegam jeżeli to prawda co piszą ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #25 ex Milicjant 2019-01-05 19:12
Romek, stary druhu! To Ty?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Niewielka pikieta, n…

19-09-2019 Wyświetleń:1261 6 Komentarzy

Otwarcie budowy najw…

19-09-2019 Wyświetleń:711 Brak komentarzy

Eden przyjmuje Decat…

19-09-2019 Wyświetleń:807 Brak komentarzy

Siatkarze zapraszaj…

18-09-2019 Wyświetleń:192 Brak komentarzy

To będzie wydarzeni…

18-09-2019 Wyświetleń:102 Brak komentarzy

Czescy policjanci na…

18-09-2019 Wyświetleń:1038 Brak komentarzy

Będzie pikieta, sch…

18-09-2019 Wyświetleń:1523 2 Komentarze

Debata przedwyborcza…

18-09-2019 Wyświetleń:560 6 Komentarzy

Ninja z Bogatyni

18-09-2019 Wyświetleń:654 2 Komentarze

Granica gromi Lecha …

17-09-2019 Wyświetleń:137 Brak komentarzy

"Rodzina wolna …

17-09-2019 Wyświetleń:996 7 Komentarzy

Relacja z V Rajdu Tu…

17-09-2019 Wyświetleń:296 1 Komentarz

czwartek, wrzesień 19, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies