Po zderzeniu czołowym z ciężarówką po aucie osobowym został tylko stos złomu, kierowca zmarł.

 

W wypadku samochodowym w miejscowości Bily Kostel (niedaleko Hradka nad Nysą) zmarł rano kierowca samochodu, który zderzył się z ciężarówką. Ruchliwa droga była nieprzejezdna przez kilka godzin. Samochody zderzyły się około 7.30 na "podwójnej ciągłej" pasie za Białym Kościołem w kierunku Děčína. Wypadek drogowy zamknął ruchliwą drogę między Libercem a Czeską Lipą. Ciężarówka wylądowała w rowie.

„Kierowca samochodu osobowego marki BMW jadący z Libereca do Děčína z nieznanych powodów wjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z ciężarówką” - powiedziała rzeczniczka libereckiej policji Ivana Baláková. Kierowca samochodu osobowego odniósł obrażenia śmiertelne. Kierowca ciężarówki został przewieziony do centrum urazowego szpitala w Libercu z umiarkowanymi obrażeniami. Droga była nieprzejezdna aż do 13.30, kierowcy musieli wybrać trasy objazdowe.

Dwa tygodnie temu miedzy miejscowością Hrádek nad Nisou, a Bílý Kostel nad Nisou również miał miejsce śmiertelny wypadek (vide Śmiertelny wypadek niedaleko granicy).

fot. liberecka straż pożarna/HZS Libereckého kraje

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.