fot. archiwum bogatynia.info.plNie tylko bogatynianie, ale wszyscy, których łączy skrót DZG. Zyskuje portfel, środowisko i czas

Każdy z nas słyszał pewnie historię o długim oczekiwaniu na transport zbiorowy żeby wydostać się do Bogatyni. Z przyjazdem o określonej porze również bywają problemy. Powstała inicjatywa, która może temu zaradzić.

Na portalu społecznościowym Facebook zorganizowano otwartą grupę, która w obecnej chwili zrzesza ok. 400 członków. Wspólny mianownik to DZG, czyli litery widniejące na tablicach rejestracyjnych pojazdów z naszego regionu. Przyświeca im cel wspólnego podróżowania, takiego codziennego.

"Chcesz się dostać/wydostać ze Zgorzelca? Pociągi i autobusy Ci nie pasują? Jedziesz sam i masz wolne miejsca? Chcesz zadbać o swój portfel i środowisko? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu, pozostaw wiadomość i szukaj kompana podróży!" - możemy przeczytać w opisie grupy. Odzew jest duży jak na lokalne warunki.Ostatni wpis to dwa wolne miesca do zaoferowania na trasie Wrocław - Bogatynia. Wcześniej Bogatynia - Zawidów, Zgorzelec, etc. Zaletą inicjatywy jest, ze osoby korzystające przedstawiaja się z imienia i nazwiska (konto społecznościowe) w dodatku możemy podejrzeć ich znajomych i historię.

Facebook to nie jedyne miejsce gdzie możemy znaleźć lub zaoferować wolne miejsce w samochodzie. Istnieje np. strona internetowa jazdazagrosze.pl. Tam możemy zaplanować podróże niemal po całej Europie. W większości przypadków podróżować można za rekompensatę wynikającą z faktycznych kosztów przejazdu podzielonych na ilość podróżujacych. Nie chodzi tu przecież o pieniądze, ale o pomoc i możliwość poznania nowych ludzi a także wspólne podróżowanie. Wiadomo przecież, że razem przyjemniej się podróżuje.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.