W ramach programu eTwinning dnia 27.02.2012 r. odbyła się wideokonferencja uczniów „Górnika”, fot. P. ErnesteTwinning jest główną akcją unijnego programu eLearning pod patronatem Komisji Europejskiej. Został wprowadzony do edukacji europejskiej w 2004 roku. Akcja promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach z obszaru Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Turcji

Pomysł szkolnej współpracy szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT) pojawił się w Zespole Szkół Zawodowych we wrześniu 2008 r. z inicjatywy germanistki Anety Sokołowskiej i nauczyciela wiedzy o kulturze Ewy Gajek.

Nauczyciele, uczniowie jak i szkoła odnoszą liczne korzyści angażując się w tę akcję.

Lekcja o Szekspirze:

W ramach programu eTwinning dnia 27.02.2012 r. odbyła się wideokonferencja uczniów „Górnika” ze szkołą TİCARET MESLEK LİSESİ, Nevşehir (Turcja). Tematem spotkania było podsumowanie projektu Discover Shakespeare's World, realizowanego przez obie szkoły. Koordynatorem projektu była Ewa Gajek.

W czasie lekcji uczniowie z Polski i Turcji zaprezentowali wypracowane przez siebie materiały o życiu, pracy i twórczości W. Szekspira, epoce elżbietańskiej, teatrze The Glob. Wspólnie czytali wybrane dzieła Szekspira, a na koniec zaśpiewali znane w swoich krajach piosenki. Lekcja odbywała się w języku angielskim. Nad poprawnością językową czuwała Pani Natalia Furmanek-anglistka z ZSZ. Uczniowie biorący udział w spotkaniu to: Ada Banasik, Katarzyna Grałek, Michał Gorczyca, Anna Andrejczyk, Martyna Rzepka, Marlena Wojcieszek, Marta Bilmon, Martyna Wojcieszek Mariusz Prentki, Mateusz Wojciechowski, Karolina Sawicka i Tomasz Sobiechowski.

Projekt Discover Shakespeare's World został doceniony w Polce i w Europie. Otrzymał Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. W roku 2011 zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie „eTwinning 2011”. Nie był to pierwszy sukces szkoły w programie etwinning. Projekt Inspiracje biblijne w malarstwie i kulturze europejskiej dawniej i dziś realizowany wspólnie z nauczycielką z Wilną (Litwa) także został wyróżniony. Zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie „eTwinning w bibliotekach szkolnych" w roku 2009. Koordynatorem projektu była także Ewa Gajek. W listopadzie 2009 r. powyższy projekt został objęty patronatem Europejskiego Roku Innowacji i Kreatywności.

Cieszy nas to, że jako nauczyciele możemy wykorzystywać różnorakie środki, aby podnieść jakość naszej pracy a także promować szkołę i nasze miasto szerszej społeczności.

{gallery}newsy/konferencja_gornik{/gallery}

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.