I edycja BOGAtynia Festiwalu odbyła się na Obserwatorze, fot. archiwum UMiG BogatyniaW Bogatyni odbędzie się III Ekumeniczny BOGAtynia Festival. W ramach imprezy wystąpi zespoł Luxtorpeda

Stowarzyszenie „ISO BOGATYNIA” serdecznie zaprasza na koncert formacji LUXTORPEDA, który odbędzie się w ramach III edycji BOGAtynia Festivalu. 8 października 2011 r. (sobota), godz. 19.00, Bogatyński Ośrodek Kultury, wstęp 10 zł.

LUXTORPEDA to polski zespół rockowy, powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią a obecnie z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Debiutancki album formacji zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują dwa teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany" i "Autystyczny".

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. Więcej informacji o zespole: luxtorpeda.net.

Zobacz oficjalny teledysk zespołu:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.