Przez ostatnie dwa dni w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, odbywał się projekt edukacyjny: Lekcja w kinie, realizowany przez ekipę filmową Centrum Edukacji Filmowej lekcje.info.pl.

Lekcja w Kinie - jest realizowana w Bogatyni po raz pierwszy, a Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni Wojciech Dobrołowicz, natomiast obszar organizacyjny wydarzenia koordynowała Ewelina Jackowska.

W pierwszym dniu, realizowane były zajęcia dla klas 1-3 oraz dla klas 7-8, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach dostosowanych do odpowiednich grup wiekowych:

- „Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu”, gdzie po lekcji dzieci zostały zaproszone na film: „Po prostu Super”.

- „Na jaki film do kina? - czyli o gatunkach filmowych”. A po lekcji czekał na wszystkich film: „Biegnij Amelio”.

Dzień drugi, to zajęcia dla klas 4-6 oraz dla szkół ponadpodstawowych, w których bardzo licznie uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni. Dla tej grupy wiekowej, były przygotowane odpowiednio tematy zajęć:

- „W GĄSZCZU TEKSTÓW - czyli intertekstualność w kinie”, a zaraz po lekcji film: „Earl i ja i umierająca dziewczyna”.

- „Przewodnik po gatunkach filmowych” był przygotowany dla uczniów klas 4-6, a zaraz po tym film: „Przygody Remiego”.

Najważniejszym elementem zajęć jest to, że „Lekcje w Kinie”, to tematy ściśle przygotowywane w oparciu o aktualną podstawę programową na poszczególnych etapach edukacyjnych, a tematyka lekcji, jak i język przekazu są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Założenia „Lekcji w kinie” są takie, aby inspirować uczniów do dalszych działań. A każda forma „innej” nauki, może nieść za sobą tylko pozytywne rozwiązania.

Nie chodzi o to, aby wychodzić na takie zajęcia non stop i aby oczekiwać też, że każda taka „nowość” będzie nas przygniatać ilością rozrywki. Zajęcia i innowacje realizowane poza ławką szkolną, są coraz częściej i chętniej przez placówki szkolne jak i przez nauczycieli wykorzystywane do pracy z uczniem. Celem nadrzędnym takich zajęć, powinna być przede wszystkim chęć wskazywania dzieciom obszarów możliwości, rozwiązań oraz sposobów tej nauki, a „Lekcja w Kinie”, jest właśnie jedną z takich alternatyw, która łączy w sobie coś nowego, coś starego oraz element pracy z aktorem - powiedziała Ewelina Jackowska.

Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej, odbywają się dwa razy do roku - w I i II semestrze i obejmują różną tematykę.

Już teraz wiemy, że na wiosnę 2024r., tematy przygotowane przez „Lekcję i Kinie” mocno zaskoczą! Będą bardzo inspirujące i odwołujące się do aktualnych problemów i sytuacji, z którymi borykają się obecnie młodzi ludzie, czyli będzie konkretnie na temat "Bezpieczeństwa Dzieci w Sieci" i tego, co się z nimi tam dzieje! 

Wiemy, że warto być na tych lekcjach i już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na kolejną „Lekcję w kinie”.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.