- reklama -
b_699_699_16777215_00_images_stories_bogtur_sladami_2020_119202801_3433493190048473_6733505784796704712_n.jpg

Sekcja Turystyki Rekreacyjnej BOG - TUR w Bogatyni, Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "TRAMP" oraz Rada Osiedlowa nr 7 w Bogatyni zorganizowali wspólnie w dniu, 12 września 2020 roku VI Rajd Turystyczny "ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI".

 

Rajd odbywał się Patronatem Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni. Komandorem Rajdu była Barbara Otrociuk – Sekcja Turystyki Rekreacyjnej BOG - TUR w Bogatyni, koordynatorem Rajdu był zastępca komandora – Marek Łabędź reprezentujący Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "TRAMP" Bogatynia oraz Sekcję Turystyki Rekreacyjnej BOG - TUR w Bogatyni.

Rajd odbył sie na dwóch trasach:

- Trasa piesza: Bogatynia (Start: Dworzec Historyczny - dawny Dworzec PKS) - Opolno Zdrój- Jasna Góra (Geopark) - Markocice - Opolno Zdrój - Bogatynia (Meta: Stadion Sportowy OSiR przy ul. Białogórskiej w Bogatyni) długość trasy około16 km - kierownikiem trasy był zastępca komandora rajdu – Robert Zambrowski (BOG -TUR Bogatynia);
- Trasa rowerowa: Bogatynia – Start: Dworzec Historyczny - dawny Dworzec PKS, PK-1) Opolno Zdrój PK – 2, Kopaczów, Oldřichov na Hranicach, Václavice, Horni Vitkov, Albrechtice, Dětřichov, Heřmanice, Markocice PK-3 Bogatynia– stadion ul: Białogórska: Meta, długość trasy około 45 km. Kierownikiem trasy był zastępca komandora – Sławomir Kałka oraz Stanisław Nieradko (BOG -TUR Bogatynia).

Oprawę graficzną Rajdu (plakaty, mapki, karty startowe, projekt znaczka okolicznościowego projekty dyplomów za udział w rajdzie oraz dyplomy w poszczególnych konkurencjach) wykonali : Sławomir Kałka, Marek Łabędź, Franciszek Romaniak oraz pracownicy Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni, dokumentację fotograficzną sporządził Roman Krukowski.

Współorganizatorami VI edycji Rajdu byli:
 Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni (Wydział Współpracy z Zagranicą i Promocji z Naczelnikiem Mirosławem Drewniackim,
 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni z dyrektorem Adamem Ignatowiczem,
 Rada Osiedlowa Nr 7 w Bogatyni (Maria i Piotr Węsławowicz),
 Sekcja Strzelectwa Sportowego w Bogatyni z prezesem Zdzisławem Strzykałą.

Gospodarzem zakończenia rajdu na Stadionie Sportowym przy ul. Białogórskiej w Bogatyni był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni oraz Sekcja Turystyki Rekreacyjnej BOG-TUR w Bogatyni, natomiast start organizował na Dworcu Historii BOG - TUR Bogatynia.

W rajdzie uczestniczyły drużyny liczące od kilku do15 osób, zgłoszone przez szkoły, stowarzyszenia, instytucje, rodziny oraz turyści indywidualni. W tym roku zgłosiło się rekordowo 19 drużyn: najwięcej z SP Opolno Zdrój: 3 drużyny z klas młodszych, 4 z klas V –VIII, z SP Nr 1 Bogatynia – 4 drużyny, po 2 z SP Nr 4 Bogatynia i z SP Nr 3 w Bogatyni, 4 drużyny dorosłych.

Frekwencja podobnie jak w ubiegłym roku była wysoka, łącznie w Rajdzie uczestniczyło 19 drużyn: dzieci, młodzieży z opiekunami, oraz ponad 90 osoby dorosłe tym 14 turystów rowerowych ; głównie członkowie BOG – TURU. Warunkiem ukończenia rajdu było pobranie karty startowej, prawidłowe jej wypełnienie oraz zebranie na karcie startowej pięciu stempli na trasie pieszej i minimum trzech na trasie rowerowej.

Podczas rajdu zostały rozegrane konkursy rajdowe w, których mogły wziąć udział tylko zgłoszone drużyny:

 Konkurs wiedzy krajoznawczej "Bogatynia i okolice". Tematycznie konkurs obejmował wiedzę na temat trasy wędrówki oraz o mieście i gminie Bogatynia - drużyny reprezentowały 3-osobowe zespoły: miejsca I, II, III zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez, Urząd MiG Bogatynia oraz BOG – TUR Bogatynia.

Wyniki konkursu:
I miejsce- Drużyna „Insulinki” z Bogatyni
II miejsce- Drużyna "Bogatyńskie Kopernikusy" z SP Nr 4 w Bogatyni
III miejsce- Drużyna "Pokemony” z SP Opolno Zdrój
Konkurs przygotowała Katarzyna Krawczenko (MKKT "Tramp" Bogatynia), prowadziła Aneta Strojanowska reprezentująca Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "TRAMP" Bogatynia oraz Sekcję Turystyki Rekreacyjnej BOG - TUR w Bogatyni.
 Historyczny "Ziemia Bogatyńska" - drużynę reprezentowała wybrana osoba , konkurs przygotował Marek Łabędź w trzech kategoriach wiekowych: prowadziła Aneta Strojanowska, najlepsi uczestnicy w każdej kategorii otrzymali za I, II i III miejsce: dyplomy i nagrody.
 Konkurs strzelecki o Puchar Dyrektora OSiR - drużynę reprezentowała wybrana osoba.
Najlepsi strzelcy otrzymali dyplomy, medale, nagrody oraz Puchary ufundowane przez Dyrektora OSiR Bogatynia Pana Adama Ignatowicza w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni.
Najlepszymi strzelcami w kategorii kobiet: wśród mężczyzn:
I miejsce – Martyna Fuławka I miejsce – Fabian Helbrecht
II miejsce – Mariola Jaśkiewicz II miejsce – Krystian Cisek z SP Opolno Zdrój
III miejsce – Hanna Machul III miejsce – Joachim Gnyla
Konkurs prowadził Zdzisław Strzykała z działaczami BOG – TURU Joachimem Gnylą i przedstawicielami Rady Osiedlowej Nr 7 w Bogatyni Marią i Piotrem Węsławowicz.
 Turystyczny; ocenie podlegają najciekawsze nazwy drużyn, jednolite oznakowanie uczestników wyróżniające drużynę, przygotowanie turystyczne drużyny do rajdu - plecak, obuwie, apteczka, mapa itd. - oceny dokonała specjalna komisja składająca sie z trzech jurorów pod kierunkiem Romana Krukowskiego - członków BOG -TUR, najlepsze drużyny zostały nagrodzone.
I miejsce zajęła drużyna "Bogatyńskie Kopernikusy" z SP Nr 4 w Bogatyni, kolejne miejsca zajęły drużyny z SP 3 "Zwierzoluby” oraz "Gang Świeżaków" z SP 1 Bogatynia, wyróżnione zostały drużyny z SP Nr 4 Bogatynia „Eko – Superbohaterowie JD”, „Krasnoludy” klasa VI z SP Opolno Zdrój i drużyna reprezentująca Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków „Insulinki”
Pierwsze 5 miejsc w poszczególnych konkursach było punktowane odpowiednio od 1 do 5 punktów co pozwoliło ustalić miejsca w klasyfikacji generalnej Rajdu.
Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza MiG Bogatynia, które wręczał dyrektor OSiR Adam Ignatowicz.
I miejsce zdobyła drużyna z SP Nr 4 w Bogatyni "Bogatyńskie Koperniczki" opiekun Katarzyna Krawczenko,
II miejsce drużyna reprezentująca Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków „Insulinki”,
III miejsce drużyna z SP Nr 3 w Bogatyni "Zwierzoluby"- opiekun Henryka Iwanicka.
IV miejsce zdobyła drużyna rodzinna z Opolna Zdroju "Zwierzaki"
Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy we współpracy z Gminnym Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Bogatyni zorganizowali konkursy o tematyce ekologicznej. Konkursy były nagradzane i oceniane poza punktacją regulaminową.
Konkurs ekologiczny „Czysty Las”: Drużyny na trasie wędrówki otrzymywali worki dostarczone przez GPO Bogatynia, do których zbierali na trasie Opolno Zdrój – Jasna Góra śmieci, dokonywali wstępnej selekcji i dostarczali do wyznaczonego punktu. Każda uczestnicząca w konkursie drużyna otrzymywała dyplom za udział oraz drobne upominki i nagrody ufundowane przez Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni
Konkurs wiedzy ekologicznej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowe, klasy VII – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe i dorośli dla zwycięzców przewidziano w każdej kategorii dyplomy, atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni . Dyplomy i nagrody wręczał wspólnie z Komandorem Rajdu przedstawiciel GPO Pani Iwona Hurlak.
W kategorii klasy IV – VI szkoły podstawowe zwyciężyła Maja Kalinowska z SP Opolno Zdrój
W kategorii klasy VII – VIII Alicja Pluta z SP Nr 3 w Bogatyni
W kategorii szkoły ponadpodstawowe i dorośli: reprezentant drużyny „Insulinki” Kazimierz Wąsicki.
Łącznie w konkurach wiedzy brało udział 20 osób.
Uczestnicy Rajdu w ramach wpisowego i dzięki staraniom organizatorów otrzymali świadczenia:
 znaczek okolicznościowy
 poczęstunek na mecie
 komplet materiałów startowych
 dyplomy uczestnictwa
 puchary, medale, nagrody, upominki i dyplomy dla najlepszych w konkursach
Rajd wspierali (nasi sponsorzy):
 Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni
 Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni
 Sekcja Turystyki Rekreacyjnej BOG - TUR Bogatynia
 Barbara Otrociuk - Kancelaria Podatkowa
 Rada Osiedlowa Nr 7 w Bogatyni
 Piotr Kawecki
Szczególne podziękowania kierujemy do członków Bog - Turu, którzy zorganizowali: zapisy i rejestrację uczestników na starcie, dyżurowali przy Punktach Kontrolnych , wypisywali dyplomy, organizowali start i metę oraz do Gospodarza Zakończenia Rajdu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni z Panem dyrektorem Adamem Ignatowiczem na czele i pracowników OSiR Bogatynia.

Zastępca Komandora Rajdu, koordynator Rajdu: Marek Łabędź

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #2 elo 2020-09-23 12:03
Krzysiu dobrze, że siedzisz w domu i boisz się wirusa
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #1 Krzysiu 2020-09-18 19:42
Widać na fotkach że wirusa mają w głębokim poważaniu... A potem zdziwienie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Sport

Pozostałe informacje

Pracowali nielegalni…

19-01-2021 Wyświetleń:439 Brak komentarzy

Obowiązkowe testy d…

18-01-2021 Wyświetleń:898 1 Komentarz

7 kolizji, 3 kieruj…

18-01-2021 Wyświetleń:530 2 Komentarze

Ukradł kosmetyki i …

18-01-2021 Wyświetleń:446 1 Komentarz

Posiadał narkotyki …

18-01-2021 Wyświetleń:695 Brak komentarzy

UMiG Bogatynia ponow…

18-01-2021 Wyświetleń:1202 1 Komentarz

UMiG: nie dokarmiać…

17-01-2021 Wyświetleń:1800 6 Komentarzy

Wojciech Dobrołowic…

17-01-2021 Wyświetleń:3131 43 Komentarzy

Wysokie rachunki za …

16-01-2021 Wyświetleń:745 Brak komentarzy

Mercedes zaparkowany…

15-01-2021 Wyświetleń:2026 4 Komentarze

Zatrzymana za kradzi…

15-01-2021 Wyświetleń:797 Brak komentarzy

Przewozy komunikacji…

15-01-2021 Wyświetleń:505 Brak komentarzy

środa, styczeń 20, 2021