W środę 11 maja 2022 r. na stadionie przy ul. Białogórskiej 28 w Bogatyni odbyła się Sportowa Olimpiada Dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

W zajęciach sportowych uczestniczyły osoby niepełnosprawne z: DPS „Jędrek” w Opolnie Zdroju, Pracowni Integracyjnej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury „Bez Barier”, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, a także na zaproszenie odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu i przyjaciele z Czech – Základní škola a Mateřská škola, Hrádek nad Nisou – Loučná, příspěvková organizace.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni Pana Adama Ignatowicza w towarzystwie gościa specjalnego, którym był złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokyo Piotr Kosewicz, uczestnicy przystąpili do zmagań w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach. Mogli wykazać się swoją sprawnością podczas ,,slalom hokejki’’, rzucie do kosza czy skokach w workach. Kolejną atrakcją były gry i zabawy z Animatorką Gabarką, szczególną popularnością cieszyła się kolorowo chusta, przy której wszyscy wspólnie się bawili.

Miejsca uzyskane przez uczestników miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady, każdy otrzymał złoty medal, a placówki nagrody rzeczowe wręczone przez Panią Burmistrz Aleksandrę Ratajczak. Organizatorzy zapewnili także poczęstunek w formie owoców, racuszków, kawy oraz herbaty.

Dziękujemy Marcinowi Woronieckiemu za oprawę muzyczną imprezy oraz pomoc w jej prowadzeniu.

Źródło: UMiG Bogatynia

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.