13.11.2022 .Klasa A (7 liga) grupa II, okręg jeleniogórski LZS Jaśnica Opolno-Zdrój - Granica Bogatynia 1-4 (0-3).

Około 280 widzów zgromadził mecz derbowy w gminie Bogatynia. Gospodarze będący w środku tabeli podejmowali bijącą się o awans Granicę Bogatynia. Pierwsza bramka dla gości padła już w 2 minucie i pozwoliła kontrolować grę. Opolno miało dwie znakomite sytuacje na wyrównanie, ale że się nie udało to goście skutecznie kontrowali i dołożyli jeszcze dwie bramki przed przerwą. Druga połowa spokojna, pod kontrolą Granicy. Piłkarze z Bogatyni dokładają jeszcze jedną bramkę, a Opolno strzela swojego honorowego gola (bardzo ładnego zresztą). Na meczu m.in. burmistrz Bogatyni z obydwoma szalikami grających klubów na szyi. Piłkarzy obydwu drużyn wyprowadzały dzieci z bogatyńskiego klubu. Mecz przebiegał fair, bez zbędnej agresji czy złośliwości. Faule wynikały z walki o piłkę. Szanowano swoje kości. Bodaj tylko jedna żółta kartka podczas całego meczu. Działał również grill, gdzie za jedyne 6 zł można było kupić kiełbę. Największy minus to jeden sędzia liniowy. Chłopie Ty się zastanów nad swoim sędziowaniem i czy na pewno chcesz to robić w życiu...

źródło: Groundhopper znad granicy