W Bogatyni odbył się charytatywny turniej piłki nożnej "Gramy dla Ołówka" połączony z licytacją voucherów oraz różnego rodzaju gadżetów, z którego dochód zostanie przekazany w 100% na sprawę Piotra Mochnacza.

fot. MKS Granica Bogatynia/facebook.com/granicabogatynia 

W akcji wzięło udział 16 drużyn piłkarskich. Piotr Mochnacz zwany "Ołówkiem" sam był przed chorobą piłkarzem. W Internecie ogłoszono również zbiórkę finansową na pomoc Piotrowi: siepomaga.pl/piotr-mochnacz. Jak napisała piłkarska Granica po turnieju: Zwycięzca jest tylko jeden! Brawo Piotrek!

- Cała kwota którą zbierzemy zostanie przekazana na wskazany wyżej adres serwisu. Dzięki Wam, pomożemy w zakupie protez oraz rehabilitacji. Jesteśmy przekonani, że pomoc którą udzielamy lokalnie oraz altruizm który jest w każdym z nas, jest w stanie zmienić kogoś świat na lepszy - informują organizatorzy.

Jak możemy przeczytać w opisie zbiórki siepomaga.pl/piotr-mochnacz Piotr od około 13 lat choruje na cukrzycę. W sierpniu 2022 roku trafił do szpitala z powodu złamania biodra, a następnie zgłosił się na oddział chirurgiczny w Bogatyni w celu leczenia postępującej szybko stopy cukrzycowej.

Po krótkim czasie okazało się jednak, że nie ma szans na ratunek, że infekcja zaszła już za daleko i konieczne było amputowanie obu nóg poniżej kolan...

W związku z cukrzycą i częstymi pobytami w szpitalu Piotr obecnie przebywa na rencie, jest niezdolny do pracy i samodzielnego życia, w którym wspiera go tylko mama, syn i córka. Najbliżsi nie są w stanie pokryć kosztów zakupu protez, ponieważ są one bardzo wysokie. Piotrek jest bardzo dobrym człowiekiem, zawsze starał się pomagać wszystkim wokół, stawiał ich ponad siebie i nawet teraz przed i po amputacji podtrzymywał wszystkich na duchu w tej trudnej sytuacji. 

Piotrek nie zasłużył na taki los i bardzo prosimy o wszelką pomoc, by mógł znów stanąć na nogi, w przenośni i dosłownie. Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc!

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.