Dzisiaj UKS ''Libero'' Bogatynia we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bogatyni zorganizował dużą imprezę siatkarską w ramach, której odbyły się turnieje minisiatkówki oraz Finał Regionalnej Ligi Siatkówki.

W zawodach wzięło udział ponad 70 osób w wieku 9-18 lat. Przy licznie zgromadzonej publicznosci jako pierwsi zaczęli najmłodsi adepci siatkówki. 

MINISIATKÓWKA

W turnieju singielek dziewczynki i chłopcy z klas 2-4 toczyli zacięte boje rozgrywając: dziewczynki po 9, chłopcy po 6 meczy. O wyniku końcowym często decydował jeden punkt. Wynik był sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, której dzisiaj nie brakowalo.

Klasyfikacja dziewcząt

1.Natalia Ś.

2.Milena P.

3.Apolonia A.

Klasyfikacja chłopców:

1.Wiktor D.

2.Michał K.

3.Jakub B.

Brawa należą się wszystkim uczestnikom.

W turnieju dwójek siatkarskich wystartowało 6 drużyn w wieku 11-13 lat. Zawodnicy rozgrywali mecze systemem "każdy z każdym" po prawie dwugodzinnej rywalizacji najlepsi okazali się:

1.Wiktoria i Dominik T.

2.Gabrysia W. Ola B.

3.Zosia K. Wiktoria O.

Brawo należą się również pozostałym uczestnikom oraz wolontariuszom zawodnikom Libero Bogatynia i Pani Kuczko Ewelinie. Podziękowania za świetny doping grupie rodziców z Libero Zgorzelec-była moc.

Każdy z uczestników otrzymał medal słodki upominek oraz wartościową nagrodę.

FINAŁ REGIONALNEJ LIGI SIATKÓWKI

Przed decydującym turniejem sprawa zwycięstwa zarówno i dziewcząt jak i chłopów w całej lidze była otwarta.

Dziewczęta

Po wyrównanych meczach tym razem dziewczęta z UKS Libero (rocznik 2006)nie pozostawiły złudzeń koleżankom z Libero Zgorzelec i młodszej drużynie Libero Bogatynia( rocznik 2008),wygrywając wszystkie mecze i cała ligę.

W meczu o drugie miejsce Libero Bogatynia lepsze od Zgorzelca. 

Klasyfikacja końcowa:

1.UKS Libero 9pkt. Sety 7:4

2.Libero Bogatynia 5pkt. Sety 5:5

3.UKS Libero Zgorzelec 3pkt. Sety 3:7

Chłopcy

W turnieju bogatyńskim wzięły udział 3 drużyny. Do drużyny z Libero Zgorzelec I Libero Bogatynia dołączyli chłopcy z Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni.

Ligę zdecydowanie wygrywa UKS LIBERO BOGATYNIA bez straty seta przed Libero Zgorzelec I Górnik Bogatynia. 

Klasyfikacja chłopców:

1. UKS LIBERO Bogatynia 

2. Libero Zgorzelec 

3. Górnik Bogatynia

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz cenne nagrody, które wręczone zostały przez Pana Burmistrza MiG Bogatynia Wojciech Dobrołowicz i Dyrektora OSiR Pana Adam Ignatowicz , którym za pomoc bardzo w organizacji dziękujemy.Dziękujemy również Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni za udostępnienie sali. Impreza sfinansowana z środków własnych klubu UKS "Libero" Bogatynia oraz dotacji Miasta i Gminy Bogatynia.

Partner Fundacja PZU

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.