Spacer szlakiem Malerweg oznacza napotkanie najpiękniejszych krajobrazów Szwajcarii Saksońskiej.

W niedzielę 18 czerwca grupa 9-osobowa z BOG-TUR i przyjaciele wyruszyła na kolejną malowniczą wyprawę w Góry Połabskie.

Czwarty etap Ścieżki Malarzy rozpoczyna się w Altendorf i prowadzi do Neumannmühle. Na mecie zostawiliśmy samochody, a na start dojechaliśmy autobusami.

Ten odcinek szlaku jest najdłuższy i najtrudniejszy ze wszystkich, ale trzeba przyznać, że najbardziej spektakularny. Trasa prowadziła przez malowniczą dolinę rzeki Kirnitzsch, a następnie przez imponujące formacje skalne Schrammsteine znane na całym świecie, gdzie trzeba się wspinać po metalowych drabinkach i mostkach. Po 14 km w upale przy wodospadzie należał nam się solidny odpoczynek. Następnie doszliśmy do imponującej jaskini skalnej zwanej Kuhstall (obora dla krów) na górze Neuer Wildenstein, gdzie do kolejnego punktu widokowego można było dotrzeć wspinając się po „schodach do nieba” (Himmelsleiter). Cały etap bardzo zróżnicowany.

Tutaj zastaliśmy kilka odcinków wspinaczkowych po łańcuchach, drabinkach, skalnych schodach, kładkach drewnianych i metalowych - to były ćwiczenia w pokonywaniu różnych lęków.

Cały etap ma ok 20 km i trzeba przeznaczyć tak ok 8-9 godzin na wędrowanie i odpoczynki. Trochę zmęczeni, ale bardzo zachwyceni widokami planujemy kolejny etap.

Relacja Małgorzata P-G.

 

 

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.