12.8.2023 - 1 kolejka 6 ligi (okręg Jelenia Góra) Granica Bogatynia - Nysa Zgorzelec 4-2 (2-0).

Już w pierwszej kolejce derby powiatu zgorzeleckiego. Beniaminek - Granica pokonała nieoczekiwanie Nysę Zgorzelec, która była zdecydowanym faworytem przed meczem. Pierwsza bramka dla gospodarzy już w 7 minucie, niecałe 20 minut później pada druga i goście oszołomieni takim rozwojem wypadków. Drugą połowę Nysa zaczyna odważniej i dostaje od Granicy prezent w postaci rzutu karnego (skutecznie wykonany). Zgorzelec dostaje tlen i gdy jest obawa, że zaraz wyrównają, Granica wychodzi z kontrą. Ich napastnik myli obrońcę i potężnym strzałem ładuję trzecią bramkę dla gospodarzy. Wydaję się, że już po meczu ale Granica znowu robi prezent. Niepotrzebna zabawa z piłką przed polem karnym. Piłkę przejmują rywale i robi się już tylko 2-3. Nysa poczuła krew i walczy o remis ale Granica skutecznie kontruje i pięknym strzałem zza pola karnego zdobywa gola. Tutaj się raczej nie popisał bramkarz Nysy. Strzał nie był specjalnie silny a piłka przełamała mu ręce i wpadła pod poprzeczkę. Ludzi przyszło myślę lekko ponad 300 w tym zorganizowana ekipa (10-12 osób) z flagą ze Zgorzelca. Wstęp co łaska (wrzuciłem "piątaka"). Przed meczem również mała promocja. Rozdano 60 szalików gospodarzy.

Źródło: Groundhopper znad granicy