27.8.23 Klasa B (8 liga) 1 kolejka Zjednoczeni Porajów/Kopaczów - Granica II Bogatynia 4-2 (2-0).

Inauguracja rozgrywek na ostatnim poziomie w okręgu jeleniogórskim dla gospodarzy. Typowani do awansu goście musieli uznać wyższość Zjednoczonych. Początek meczu zdecydowanie dla rezerw Granicy. Szybkie ataki i celne strzały (oraz raz słupek) nie przyniosły powodzenia. Aż przyszła bodaj 20 minuta i celny strzał z rzutu wolnego dał prowadzenie Zjednoczonym. Kilka minut później dośrodkowanie w pole karne Granicy a tam znalazł się stoper Porajowa. Przyjął piłkę na pierś i po chwili pokonał bramkarza i zrobiło się 2-0. W drugiej połowie gracze Bogatyni zdobywają kontaktową bramkę i wydaję się, że remis będzie w zasięgu ręki, ale dwa szybkie kontrataki gospodarzy były zabójcze. Potem w końcówce jeszcze jedna bramka dla Granicy i zasłużone i chyba niespodziewane zwycięstwo Porajowa stało się faktem. Na meczu doliczyłem się 84 widzów a przed meczem gospodarze dostali prezent od swojego sponsora mieszkającego 350 km dalej (!). Cztery ekstraklasowe piłki (śmiem twierdzić, że Porajów jest na obecną chwilę chyba jedyną ekipą w Polsce która na tym poziomie ma takie piłki) oraz kosiarkę do trawy.

Źródło: Groundhopper znad granicy