15 czerwca, na stadionie sportowym w Bogatyni przy ul. Białogórskiej, 160 przedszkolaków z 8 przedszkoli miasta i gminy Bogatynia wzięło udział w XV Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. 

Najmłodsi sportowcy naszej gminy w wieku od 4 do 7 lat wystartowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 40 metrów, rzut piłeczką, skok w dal. W przerywnikach pomiędzy konkurencjami lekkoatletycznymi czekały na nich stanowiska takie jak: fotobudka, "Granica" Bogatynia, hodowcy gołębi pocztowych, przeciąganie liny, stacja z atrakcją strażacką OSP Bogatynia oraz posiłek w postaci hot dogów.

Miejsca uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady. Każdy przedszkolak otrzymał złoty medal, dyplom i nagrodę w postaci słodyczy, a przedszkola wspaniałe nagrody rzeczowe w postaci zabawek do piasku.

Otwarcie olimpiady było bardzo uroczyste. Spod urzędu miejskiego wybiegła, specjalnie na tą okazję przygotowana, sztafeta Sekcji "Izery Bogatynia" i MKS „Granicy” Bogatynia, niosąca ogień olimpijski. Sztafetę przywitali nasi wspaniali młodzi sportowcy, rodzice, opiekunowie oraz dyrektorzy przedszkoli.

Po tej doniosłej chwili Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz w asyście Dyrektora OSiR Adama Ignatowicza uroczyście otworzyli olimpiadę zapalając znicz olimpijski i życząc sportowcom wspaniałych wyników, a przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Jak zawsze nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem dzieci kadra pedagogów i zespół ratownictwa medycznego. 

Wszystkie przedszkolaki bardzo dzielnie się spisały rewelacyjnie radząc sobie z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami. Na pewno wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim szkołom i naszej gminie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego sponsora PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia: 

OSP Bogatynia, 

MKS Granicy Bogatynia, 

Łukaszowi Dziedzina - hodowcy gołębi pocztowych za przygotowanie dodatkowych atrakcji,

sekcji "Izery Bogatynia" za poprowadzenie sztafety 

oraz Policji i Straży Miejskiej za jej zabezpieczenie.

Dziękujemy dyrektorom oraz opiekunom przedszkoli za pomoc i zaangażowanie, a wszystkim najmłodszym sportowcom za wspaniałą rywalizację. Gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów sportowych w przyszłości.

Źródło: UMIG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.