W tym okresie gry aktywni byli Chrzanowski, Rachwał, Sawicki i Pietkiewicz, co przełożyło się na bramkę. Po akcji w 5 minucie Marcina Chrzanowskiego Grzegorza Sawickiego, Radek Pietkiewicz  dochodząc do piłki wpakował ją z 6 metrów do siatki obok wybiegającego bramkarza gospodarzy. Granica po strzale w 43 minucie z dystansu Rachwała mogła podwyższyć wynik na 2:0, ale Gąsiorowski zdołał wybić piłkę na róg.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Granicy. W 53 minucie Michał Marszałek mógł podwyższyć wynik, lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Olimpii, a dobitki Radka Pietkiewicza i Marcina Chrzanowskiego były nieskuteczne. Nasi zawodnicy dopięli swego w 64 minucie. Wówczas w polu karnym faulowany został Grzegorz Sawicki, a swoją 9 bramkę w sezonie strzelił Radek Pietkiewicz. Od tego momentu goście zaczęli budzić się z letargu. Zawodnicy Olimpii zepchnęli nasz zespół do defensywy i już w 67 minucie po błędzie naszej obrony Szujewski pokonał Jarka Czekańskiego. W doliczonym czasie gry ósmy remis z rzędu kowarzanom zapewnił Smoczyk, który w 91 minucie doprowadził do remisu. Chwilę później za brutalny faul na Radku Pietkiewiczu ten sam zawodnik wyleciał z boiska.

Po XIII kolejkach MKS Granica Bogatynia nadal zajmuje w tabeli 10 miejsce z 16 punktami (4 zwycięstwa, 4 remisy oraz 5 porażek). Następny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica w sobotę o godzinie 14.00.

MKS GRANICA BOGATYNIA - OLIMPIA KOWARY 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Radek Pietkiewicz (5), 2:0 Radek Pietkiewicz (64-karny), 2:1 Sebastian Szujewski (67), 2:2 Marcin Smoczyk (90+1).
Czerwona kartka: Marcin Smoczyk ( 90+2 - za brutalny faul).
Żółte kartki: Łukasz Duduć, Sebastian Mikulski, Radek Pietkiewicz.
Sędziowali: Kacper Kochanowski jako główny oraz Adam Żuk i Marcin Tutka (Wałbrzych).
Widzów: 250.

MKS GRANICA Bogatynia: Jarosław Czekański – Grzegorz Kazimierski, Łukasz Duduć, Grzegorz Sawicki, Marcin Suchocki, Sebastian Mikulski (80 Grzegorz Deszcz), Damian Sochacki, Tomasz Rachwał (46 Michał Marszałek), Michał Szydło, Marcin Chrzanowski, Radek Pietkiewicz. Ponadto w składzie wystąpił: Dawid Więckiewicz. Trenerzy: Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak zawsze w sobotę swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe i dziecięce:
Juniorzy trenera Ryszarda Szydło rozegrali bardzo dobry mecz pokonując na wyjeździe lidera Olimpię Kamienną Górę 1 - 0.

Trampkarze trenera Jacka Panfila wygrali na stadionie przy ulicy Białogórskiej 2 - 1 trampkarzami Olimpii Kamienna Góra, a młodzicy trenera Adriana Cieślika nie dali żadnych szans również rówieśnikom z Kamiennej Góry wygrywając zdecydowanie 3 - 0.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko