Zdjęcie archiwalne fot. R.Naruszewicz/MKS Granica BogatyniaGranica do lidera pojechała bez Chrzanowskiego, Rachwała oraz Omelanskiego (żółte kartki). Już w 5 minucie po faulu naszej obrony w polu karnym Kobierzyce mogły wyjść na prowadzenie, lecz Mrowiec strzelił karnego obok bramki

W 17 minucie po składnej akcji gospodarzy i strzale Kozłowskiego Kobierzyce wyszły na prowadzenie 1 -0. Tuż przed przerwą po asyście Kozłowskiego bramkę na 2 – 0 zdobył Mrowiec. W drugiej połowie nasi zawodnicy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się podejmując walkę. Zawodnicy Kobierzyc zostali zepchnięci do obrony i mogło się to dla nich źle skończyć, ale Granica zdołała wykorzystać tylko jedną sytuację. W 67 minucie Krawczyka do kapitulacji w zamieszaniu podbramkowym zmusił Jevgien Sawczuk.

STK GKS KOBIERZYCE - GRANICA BOGATYNIA 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Kozłowski (17), 2:0 Mrowiec (43), 2:1 Sawczuk (70).
Żółte kartka: Mikulski, Suchocki.

MKS GRANICA Bogatynia: Marcin Gawlik – Sebastian Mikulski, Łukasz Duduć, Jevgien Sawczuk, Michał Szydło, Damian Sochacki, Michał Mokijewski (65 Dawid Więckiewicz), Radek Pietkiewicz, Marcin Suchocki, Gracjan Janiak, Michał Marszałek (82 Dawid Kostrzewa). Ponadto w składzie wystąpił - Grzegorz Deszcz. Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter.

Bramki: 10 minuta  Kozłowski 1:0, 43 minuta Mrowiec 2:0, 67 minuta Jevgien Savchuk 2:1. Kartki: 35 minuta Suchocki, 61minuta Mikulski  (żółta).

Najbliższe cztery mecze dla naszego zespołu będą decydujące o utrzymaniu się  w IV lidze. Już 30 maja br. nasz zespół wyjeżdża do Lubania, gdzie rozegra o godzinie 17.00bardzo ważny mecz, z degradowaną do ligi okręgowej sympatyczną i zaprzyjaźnioną drużyną z Lubania. Granica ten mecz powinna wygrać, żeby w sobotę tj. 2 czerwca na stadionie przy ulicy Białogórskiej spokojnie powalczyć o drugie zwycięstwo z rzędu z Pogonią Oleśnica, która bezpośrednio sąsiaduje   z naszym zespołem.

Również w sobotę nasza młodzież rozegrała swoje mecze:

Młodzicy Lucjana Powierskiego pokonali Olimpię Kamienną Górę 4 -2. Trzeba zaznaczyć, że zawodnicy z Kamiennej Góry nie przegrali 7 meczy pod rząd. Tym bardziej młodzież spisała się wspaniale.

Trampkarze trenera Jacka Panfila rozgromili zawodników z Olimpii Kamienna Góra 8 – 2 i zajmują II miejsce w tabeli.

Juniorzy zwyciężyli Olsza Olszynę walkowerem 3 – 0 (drużyna nie przyjechała). Młodzi zawodnicy Ryszarda Szydło są samodzielnym liderem w Lidze Okręgowej Juniorów mając 7 punktów przewagi nad drugim zespołem. Na 20 rozegranych meczy nasi juniorzy zdobyli 53 punkty – 17 zwycięstw – 2 remisy – tylko 1 przegrana. W bramkach  - 100 bramek strzelonych – 18 straconych.