Piłkarze na meczu, foto. MKS Granica BogatyniaBardzo bobry mecz rozegrała na wyjeździe nasza drużyna. Granica remisowała z rezerwami Miedzi Legnica 2 - 2

W zespole Miedzi, która zajmuje 15 miejsce w tabeli trenerzy desygnowali na ten mecz, aż 6 zawodników z pierwszego zespołu występującego w I lidze tj.: Mowlika, Łuszkiewicza, Aleksandra, Paszlińskiego, Lenkiewicza oraz Kucińskiego.

Mecz już na początku ułożył się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W piątej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marszałka, głową piłkę do siatki skierował obok bramkarza gospodarzy Sawczuk. Po stracie bramki zawodnicy Miedzi nie mając nic do stracenia ruszyli do odrabiania strat. W dwudziestej minucie piłkarze Miedzi doprowadzili do remisu. Lenkiewicz dograł płasko w pole karne, a okazji  nie zmarnował Łuszkiewicz. Na kolejne emocje i bramki trzeba było czekać do drugiej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy co jakiś czas, za sprawą najlepszego w drużynie Miedzi – Łuszkiewicza, starali się strzelić drugą bramkę. W 66 minucie Granica wyprowadziła kontrę i po podaniu Tkaczyka swoją trzecią w karierze bramkę na legnickim obiekcie zdobył Łukasz Pastuszko, który płaskim uderzeniem w prawy róg pokonał bramkarza Miedzi.Miedź dążyła do wyrównania, ale to nasi zawodnicy za sprawą Radka Pietkiewicza mogli w 78 minucie podwyższyć wynik, lecz napastnik Granicy minął się z piłką. W 90 minucie Alexandre (Brazylijczyk) był faulowany przed polem karnym, lecz sędzia pokazał na jedenastkę, którą to na bramkę zamienił ładną podcinką Adrian Łuszkiewicz.

MIEDŹ II LEGNICA - GRANICA BOGATYNIA 2:2 (1:1)

Bramki: 20, 90 (k) Łuszkiewicz - 4 Savchuk, 66 Pastuszko

MIEDŹ II Legnica: Szczepankiewicz (46 Bachusz) - Gałęza, Paszliński, Wosiek, Hempel (59 Alexandre), Mowlik, Szymański (54 Kućiński), Kazimierowicz, Lenkiewicz, Łuszkiewicz, Nowaczewski (65 Zieliński).

MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański - Jevgen Sawczuk, Sebastian Mikulski (55 minuta Łukasz Duduć), Mariusz Omelański, Daniel Szywała (70 minuta Michał Szydło), Łukasz Pastuszko, Piotr Koryto, Marcin Chrzanowski, Krzysztof Tkaczyk (65 minuta Radosław Pietkiewicz), Piskorski Mateusz, Michał Marszałek (85 minuta Igor Olczak) Trener: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter. Ponadto w składzie wystąpili: Marcin Gawlik, Sebastian Fularz, Dawid Kolczkowski.

W sobotę również swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe.

Drużyna Juniorów trenera Ryszarda Szydło nie dała żadnych szans swoim rówieśnikom z Zawidowa pokonując ich wysoko 5 – 0.

Bramki dla Granicy strzelali: Iwanicki x 2, Kostrzewa x 2 oraz Więckowski.

Piast Zawidów – MKS Granica Bogatynia 0-5

Trampkarze trenera Jacka Panfila tym razem nie dali rady liderowi Karkonoszom Jelenia Góra, i po bardzo dobrym wyrównanym meczu ulegli u siebie 2 – 0.

MKS Granica Bogatynia – Karkonosze Jelenia Góra 0 -2

To, co nie udało się trampkarzom udało się Młodzikom trenera Lucjana Powierskiego, którzy rozgromili swoich rówieśników z Jeleniej Góry, aż 7 – 0.

MKS Granica Bogatynia – Karkonosze Jelenia Góra 7 -0

Bramki dla Granicy strzelali: Hołbowicz x 3, Kuźniewski, Litwa, Szczepaniuk.