Archiwalne zdjęcie, fot. R. NaruszewiczDo meczu, który został rozegrany w dniu 18 maja br. na stadionie przy ulicy Białogórskiej, zawodnicy Granicy przystąpili z duża ochotą i zaangażowaniem, co dało efekt bramkowy

Już w pierwszej minucie po ładnej akcji całego zespołu Radek Pietkiewicz pięknym uderzeniem dał prowadzenie Granicy. W 9 minucie powody do radości mieli z kolei zawodnicy przyjezdnych. Marcin Chrzanowski ratując sytuację zatrzymał w polu karnym ręką piłkę zmierzającą do bramki. Arbiter pokazując czerwoną kartkę odesłał Marcina Chrzanowskiego do szatni i podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Borkowski. Grająca w osłabieniu drużyna trenera Ireneusza Słomiaka nie odpuszczała.

W 25 minucie po najładniejszej akcji w całym meczu i podaniu Michała Mokijewskiego kolejny raz na listę strzelców wpisał się Radek Pietkiewicz. Niespełna 10 minut później znów był remis. Z rzutu karnego tym razem podyktowanego za faul Sebastiana Mikulskiego ponownie do siatki trafił Borkowski. Po przerwie AKS szybko chciał odwrócić wynik. Pojedynki sam na sam z Buryło oraz Borkowskim wygrywał jednak nasz bramkarz. Dobrze broniący w tym dniu Marcin Gawlik nie miał jednak wiele do powiedzenia po uderzeniu tego drugiego w 58 minucie. Wówczas Borkowski technicznie z dystansu posłał piłkę za kołnierz naszego bramkarza w długi róg bramki. Dało to jak się później okazało cenne zwycięstwo zawodnikom ze Strzegomia 3 - 2.

Szkoda przegranego meczu, gdyż zawodnicy Granicy zagrali dobre spotkanie, można powiedzieć, że było to jedno z lepszych spotkań w Bogatyni w tym sezonie. Walczyliśmy, ale różnicę na boisku zrobił strzelec trzech goli Borkowski, który był najlepszym zawodnikiem w tym meczu.

GRANICA BOGATYNIA - AKS STRZEGOM 2:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Pietkiewicz (1), 1:1 Borkowski (9-karny), 2:1 Pietkiewicz (25), 2:2 Borkowski (34-karny), 2:3 Borkowski (58).
Czerwona kartka: Chrzanowski (Granica, 9 - akcja ratunkowa).
Żółte kartki: Pietkiewicz, Mikulski, Rachwał, Duduć.

GRANICA: Gawlik - Mikulski (67 Suchocki), Omelański, Duduć, Sawczuk, Szydło, Chrzanowski, Sochacki, Rachwał, Pietkiewicz (82 Deszcz), Mokijewski (68 Więckiewicz).

Swoje mecze również rozegrała młodzież Granicy:

• Juniorzy Ryszarda Szydło wygrali na wyjeździe 4-3 z GKS Gromadką
  • Trampkarze Jacka Panfila na wyjeździe zremisowali 1 -1 z Czarnymi Lwówek Śląski 1 – 1.
  • Młodzicy Lucjana Powierskiego na wyjeździe również zremisowali 1 -1 z Czarnymi Lwówek Śląski 1 – 1.