Zawodnicy i trenerzy „Szerszenia” Bogatynia, fot. MKS „Szerszeń”W sobotę 15.09 na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach młodzicy (rocznik 1997- 1998) z województwa dolnośląskiego i lubuskiego rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce

Zawody miały rangę Mistrzostw Makroregionu oraz jednocześnie wyłaniały zawodników na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (Mistrzostwa Polski Młodzików). Prawo startu w tych zawodach wywalczyło sobie trzech zawodników „Szerszenia”. Piotr Kosiorek w biegu finałowym na dystansie 100 m z czasem 11.82 zdobył brązowy medal. Jakub Kwiatkowski z nowym rekordem życiowym w biegu na 300 m ppł z czasem 43,77 zajął wysokie piąte miejsce, a Przemysław Bednarski w biegu na dystansie 600 m zajął również piąte miejsce z czasem 1:33.65, o zaledwie 0,38 s gorszym od rekordu życiowego. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Zbigniew Paul, który zajął dobre 7 miejsce w biegu na 1000 m z czasem 2:58.08 poprawiając rekord życiowy, natomiast miotacz Radosław Popławski dwukrotnie poprawiał swoje życiówki. Najpierw w pchnięciu kulą (5kg) wynikiem 11.79 m co dało mu 7 miejsce oraz w rzucie dyskiem (1 kg) wynikiem 39,91m ostatecznie uplasował się na 8 miejscu. Również wysokie 6 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm zajęła Anna Dworak.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom Tomaszowi Dróżdżowi, Piotrowi Wyrobie i Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy udanego występu w zawodach Międzywojewódzkich, a zawodnikom Piotrkowi Kosiorek, Kubie Kwiatkowskiemu i Przemkowi Bednarskiemu życzymy wysokiej formy i szybkich biegów podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików, które rozegrane zostaną 29-30 września również w Słubicach i godnego reprezentowania „Szerszenia” oraz Miasta i Gminy Bogatynia. Trzymamy kciuki!