Po dobrej grze całego zespołu, cenny punkt wywalczyli zawodnicy Granicy na boisku w Żmigrodzie, remisując z tamtejszym Piastem 1:1. Zawodnicy Piasta przystąpili do meczu z wolą pokonania Granicy, gdyż jedynie zwycięstwo przedłużało szansę awansu Piasta do III ligi.

Mecz w pierwszej połowie jak i w całym meczu toczył się pod dyktando Piasta. Największe zagrożenie w pierwszej połowie groziło naszej drużynie ze strony Pytlarza, który co chwile urywał się naszej obronie, lecz za sprawą obrony i dobrze broniącego bramkarza Czekańskiego Granica utrzymała czyste konto do przerwy. Pierwszy kwadrans gry w II połowie to najlepszy okres w wykonaniu naszego zespołu. W 46 minucie Michał Marszałek zmienił kontuzjowanego Tomka Rachwała, czego owocem była bramka strzelona w 47 minucie przez Michała Mokijewskiego, który wykorzystał dobre podanie Michała Marszałka i z 14 metrów pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy. W 65 minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić dobrze grający Łukasz Pastuszko. Zawodnicy Piasta poczuli szansę na strzelenie bramki, co udało się w 70 minucie. Po strzale Abramowicza piłka po rykoszecie wpadła do naszej bramki. Ostatnie 20 minut to ciągłe ataki gospodarzy, którzy nie mieli pomysłu na rozerwanie bardzo dobrze grającej naszej defensywy na czele z bardzo dobrze dysponowanym bramkarzem Jarkiem Czekańskim.

Był to bardzo trudny mecze dla naszego zespołu, Piast nie bez kozery zajmuje III miejsce w IV lidze i jest jednym z trzech pretendentów do III ligi. Cieszy fakt, ze Granica grając ostatnie 20 minut osłabiona potrafiła z bardzo dobrym i wymagającym przeciwnikiem jakim jest Piast Żmigród ugrać jeden punkt, tym bardziej, że w składzie zabrakło Radka Pietkiewicza – sprawy rodzinne, Daniela Szywały – żółte kartki, Łukasza Duducia, Mateusza Piskorskiego – leczą kontuzję, Fularza – rozegrał mecz w juniorach. Gratuluję i wraz z Prezesem Jackiem Panfilem, vice-Prezesem Ryszardem Szostakiem składam gorące podziękowania wszystkim zawodnikom za ambicje i wole walki na boisku. Dziękuję.

Piast Żmigród - MKS Granica Bogatynia 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Mokijewski (47 minuta), 1:1 Abramowicz (70minuta).

Żółte kartki: Savczuk (33 minuta), Tkaczyk (72 minuta),

Czerwona Kartka Pastuszko (63 i 67 minuta)

Widzów: 400.

MKS Granica Bogatynia: Czekański – Chrzanowski (K), Omelański, Koryto, Gawlik, Rachwał -(46 Marszałek), Sawczuk, Czeczot – (70 Szydło), Pastuszko, Tkaczyk, Mokijewski. Trener: Wojciech Szymków. Kierownik zespołu: Sebastian Mikulski.