W zawodach tych udział wzięła 10-osobowa reprezentacja „Szerszenia”, fot. Piotr WyrobaKolejny udany występ zaprezentowali lekkoatleci „Szerszenia”, którzy 12 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wzięli udział we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach tych udział wzięła 10-osobowa reprezentacja „ Szerszenia”, która zdobyła sporo czołowych miejsc i z zawodów wróciła z dziewięcioma medalami i nowymi rekordami życiowymi

Sprinter Piotr Kosiorek dwukrotnie pobił swoje rekordy życiowe. W biegu na dystansie 100 m z czasem 11.80 zajął pierwsze miejsce w kategorii młodzika, natomiast w biegu na 200 m osiągnął czas 24.69. Kulomiot Bartosz Kempski dwukrotnie stanął na podium. W rzucie dyskiem (1.5 kg) z wynikiem 40.89 m stanął na drugim stopniu podium poprawiając swoje najlepsze życiowe osiągnięcie , natomiast w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 12.75 m zajął miejsce trzecie. Inny kulomiot, Radosław Popławski z rekordem życiowym w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 11.18 m zajął miejsce trzecie w kategorii młodzika, natomiast w rzucie dyskiem (1 kg) z wynikiem 38.81 m zajął miejsce drugie. Agata Wiśniewska w pchnięciu kulą (3 kg) stanęła na drugim stopniu podium, a wynikiem 11.00 m poprawiła rekord życiowy. Oszczepniczka Sandra Wanat zajęła miejsce drugie w rzucie oszczepem (500g) z wynikiem 33.38 m. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się biegaczki na dystansie 600m, które poprawiły swoje rekordy życiowe. Joanna Mikołajczak była pierwsza z wynikiem 1:50.32 w kategorii klas V, Magdalena Pawłowska z czasem 1:50.34 zajęła miejsce drugie w kategorii klas VI, a Patrycja Górowska w kategorii klas V z wynikiem 2:04.70 uplasowała się na miejscu piątym.

Pozostałe wyniki:

Anna Dworak - 100m - 14.21

Anna Dworak- skok w dal - 4.23m

Przemysław Bednarski - 600m - 1:38.89

Agata Wiśniewska - rzut dyskiem (1 kg) - 30.45m

Agata Wiśniewska - rzut oszczepem (500 g) - 31.18m

Wszystkim zawodnikom i trenerom Tomaszowi Pistiolis, Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie gratulujemy udanego udziału w zawodach i życzymy pomyślnych startów i wyników w kolejnych startach.