fot. MKS Granica BogatyniaW pierwszej połowie obydwie drużyny nie stworzyły sobie dobrej sytuacji do strzelenia bramki. Dopiero w doliczonym czasie (47 minucie) po faulu w polu karnym Łukasza Duducia, Sudoł wykorzystał rzut karny i Granica schodziła do szatni przegrywając 0 - 1

Druga połowa, w której nasi zawodnicy grali z wiatrem rozpoczęła się od ataków Granicy. Udokumentowaniem dobrej gry naszej drużyny był w 56 minucie fantastyczny strzał w okienko zza pola karnego Radka Pietkiewicza, który doprowadził do remisu. Oba zespoły do końca grały o zwycięstwo, ale piłka ani razu nie zatrzepotała już w siatce. Granica wyprowadzała groźne kontry których nie wykończyli w 75 minucie Grzesiu Sawicki i w 84 Łukasz Pastuszko. Dla strzegomian dobrej szansy nie wykorzystał w 86 minucie Rogaczewski, gdzie z pustej bramki piłkę wybił dobrze grający Sebastian Mikulski. W 89 minucie w zamieszaniu w polu karnym słabo usposobiony tego dnia sędzia główny - Piotr Kłusak nie podyktował faulu na naszym bramkarzu - Jarku Czekańskim, który uległ kontuzji i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Marcin Gawlik a debiut w IV lidze zaliczył następny młody utalentowany junior Tomasz Olkowski.

AKS STRZEGOM - MKS GRANICA BOGATYNIA 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sudoł (45 +2 -karny), 1:1 Pietkiewicz (56).
Żółte kartki: Duduć, Sawicki, Mikulski, Suchocki.
Sędziowali: Piotr Kusak jako główny oraz Marek Opaliński i Marcin Paszkiewicz (Legnica).
AKS Strzegom: Nowak - R. Wiśniewski, Marszałek, Sudoł, Rosiak (55 Rogaczewski), Chmura, Domaradzki, Traczykowski, Sobczak (65 Jaszowski), Buryło, Dobrowolski (70 Werner).
MKS GRANICA Bogatynia: Jarosław Czekański ( 89 - Marcin Gawlik - 89 -Tomasz Olkowski ), Łukasz Duduć (46 - Marcin Gawlik), Marcin Suchocki, Grzegorz Kazimierski, Sebastian Mikulski, Marcin Chrzanowski, Dawid Więckiewicz, Łukasz Pastuszko, Michał Szydło, Grzegorz Sawicki (79 - Dawid Kostrzewa), Radek Pietkiewicz (71 - Michał Marszałek).

----------------------------------------------------------------------------------------
W piątek tj. 18 kwietnia na stadionie przy ulicy Sportowej o godzinie 11:00 swoje mecze rozegrały dwie drużyny młodzieżowe. Młodzicy trenera Adriana Cieślika pokonali wysoko swoich rówieśników z Lwówka Śląskiego 7 – 3. Trampkarze trenera Jacka Panfila odnieśli swoje drugie zwycięstwo tym razem pokonując 4 - 0 Czarnych Lwówek Ślaski.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko