Mistrzyni Dolnego Śląska do lat 8 Wiktoria Olszewska, fot. R. SławińskiOd 9 do 11 maja w Żarowie odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich. Grano tempem po 30 minut dla zawodnika na partię

Duży sukces odnieśli nasi zawodnicy zajmując:

w grupie dziewcząt do lat 8 – Wiktoria Olszewska – 1 miejsce

w grupie dziewcząt do lat 10 – Patrycja Wilk – 1 miejsce

w grupie dziewcząt do lat 12 – Aleksandra Czarniecka – 1 miejsce

w grupie chłopców do lat 16 – Tomasz Jankowiak – 2 miejsce

w grupie chłopców do lat 18 – Piotr Jankowiak – 2 miejsce

Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 5 medali (3 złote i 2 srebrne), co w końcowej klasyfikacji dało nam drugie miejsce w województwie za Polonią Wrocław (4 złote medale), a przed Śródmieściem Wrocław (2 złota).

Rok 2014 dopiero się rozpoczął, a nasi szachiści mogą się już pochwalić sporymi osiągnięciami. Wygrali Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska (IV liga legnicko-jeleniogórska), Szkoła Podstawowa Nr 3 , Gimnazjum nr 2 i LO w Bogatyni wygrały DMDŚl szkół strefy jeleniogórskiej, a LO w Bogatyni zdobyło srebrne medale w finale DMDŚl szkół Ponadgimnazjalnych we Wrocławiu.

Trzeba przypomnieć, że nasze sukcesy z 2013-go roku zostały dostrzeżone przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego i na gali sportu zorganizowanej w Legnicy otrzymaliśmy z rąk Pana Marszałka nagrodę finansową mającą wspomóc cykl szkoleniowy naszych zawodników. Dziękujemy p. Burmistrzowi A. Grzmielewiczowi, Dyrektorowi OSiR p. K. Wysockiemu i p. Dyrektor ZSzOI p. I. Komarnickiej za pomoc i wsparcie w działalności Klubu.

Mistrzyni Dolnego Śląska do lat 8 Wiktoria Olszewska, fot. R. SławińskiMistrzyni Dolnego Śląska do lat 8 Wiktoria Olszewska

Mistrzyni Dolnego Śląska do lat 10 Patrycja Wilk, fot. R. SławińskiMistrzyni Dolnego Śląska do lat 10 Patrycja Wilk

Mistrzyni Dolnego Śląska do lat 12 Aleksandra Czarnecka, fot. R. SławińskiMistrzyni Dolnego Śląska do lat 12 Aleksandra Czarniecka