Granica pokonała Orła Ząbkowice Ślaskie w październiku ubiegłego roku w Bogatyni, fot. archiwum MKS Granica BogatyniaNieustannie padający deszcz przez cały mecz utrudniał grę obu zespołom. Mimo to, oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko piłkarskie. W pierwszej połowie więcej z gry miał Orzeł, lecz to Granica po rajdzie wyróżniającego się w tym meczu Więckiewicza i strzale w prawy dolny róg w 10 minucie prowadziła 1 – 0

Dwie minuty później mogło być 2 – 0 dla naszego zespołu, po dośrodkowaniu Szydły piłka trafiła w poprzeczkę, a Pietkiewicz nie zdążył dobić piłki do bramki. W 16 minucie Moskal wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych Bogatynia i z bliskiej odległości wpakował głową piłkę do bramki dobrze broniącego Czekańskiego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1 - 1.

Druga połowa zaczęła się od ataków zawodników Granicy. Lecz to gospodarze w 57 minucie z 17 metrów po rzucie wolnym Okrojki wyszli na prowadzenie 2 – 1. W 63 minucie po ładnej akcji całego zespołu i pięknym strzale z 18 metrów  do wyrównania doprowadził pięć minut temu wprowadzony Sawicki. Był to dobry okres gry Granicy, lecz swoich szans na strzelenie bramki w 67 minucie i minutę później nie wykorzystali Pietkiewicz i Sawicki, uderzali prosto w bramkarza gospodarzy - Pierzgę. Niewykorzystane szanse zemściłysię i w 83 minucie sfaulowany w polu karnym został Szabat, a sprawiedliwość wymierzył Deneka. Szkoda straconych punktów, bo Orzeł tego dnia był w naszym zasięgu i mogliśmy wywieźć cenne 3 punkty z trudnego terenu.

ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE - GRANICA BOGATYNIA 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Więckiewicz (10), 1:1 Moskal (16), 2:1 Okrojek (57), 2:2 Sawicki (63), 3:2 Deneka (83-karny).
Żółte kartki: Czekański, Gawlik, Suchocki, Mikulski.
Sędziował: Paweł Kucharczyk (Wrocław).
Widzów: 50.

ORZEŁ Ząbkowice Śląskie: Pierzga - Majewski, Okrojek, Górski, Pietrzykowski, Szarek (65 Wiszowaty), Deneka, Wandzel, Olejarnik, Szabat, Moskal (75 Gerlach).

MKS GRANICA Bogatynia: Czekański - Duduć (65 Sochacki), Mikulski, Kazimierski, Suchocki, Marszalek (65 Pastuszko), Pietkiewicz, Szydło (57 Sawicki), Gawlik (75 Janiak), Chrzanowski, Więckiewicz.