Apel burmistrza Wojciecha Błasiaka do parlamentarzystów spowodował, że Ci pytają ministrów. Była już odpowiedź Mariusza Kamińskiego - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynatora służb specjalnych. Teraz w imieniu Zbigniewa Ziobry, Ministra Sprawiedliwości odpowiada Bogdan Święczkowski, Prokurator Krajowy i pierwszy zastępca Prokuratora Generalnego.

 

O interpelacjach pisaliśmy więcej w artykułach Poseł Żuk: skala przestępczości w Bogatyni zatrważa oraz O co pyta poseł ministra? Posłowie zwrócili się z swoimi pytaniami do ministrów sprawiedliwość oraz  spraw wewnętrznych i administracji) "w sprawie podjęcia działań mających na celu zmniejszenie przestępczości w mieście i gminie Bogatynia" (S. Żuk) i "w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Bogatyni" (R. Obaz). Pierwszy odpowiedział szef MSWiA (vide Minister Mariusz Kamiński o bezpieczeństwie Bogatyni), teraz odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości.

(źródło: sejm.gov.pl)

Odpowiedź na interpelację nr 1656

w sprawie zwalczania przestępczości narkotykowej na terenie miasta i gminy Bogatynia

Odpowiadający: pierwszy zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski

Szanowna Pani Marszałek

W odpowiedzi na interpelację Pana Posła na Sejm RP Roberta Obaza o nr 1656 z dnia 3 lutego 2020 r. w sprawie zwalczania przestępczości narkotykowej na terenie miasta i gminy Bogatynia uprzejmie informuję, że Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze monitoruje sprawy dotyczące przestępczości narkotykowej, z terenu jej właściwości miejscowej, w tym z terenu Bogatyni i okolic. Postępowania o najpoważniejszym charakterze są przejmowane do prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. W zainteresowaniu pozostają także postępowania dotyczące władz Miasta i Gminy Bogatynia i jej urzędników.

Z poważaniem

Bogdan Święczkowski

Czytaj również: Prokurator Krajowy: śledztwo zostało wszczęte rok temu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.