Przy wszystkich apelach o otwarcie granic powstała również inicjatywa inna, pokazująca jak radzić sobie w czasie zakazów. Spotkanie sąsiadów to akcja oddolna bez polityków żadnej opcji.

- Cześć przyjaciele. Proponuję miejsce na spotkanie na niemiecko-czesko-polskiej granicy. Chodzi o punkt bardzo charakterystyczny i minimalnie oddalony od miast i wsi w trzech państw! Mówię o miastach Hradek nad Nisou i Zittau oraz wsiach Porajów - Sieniawka. Odbyło już się tutaj nieoficjalne spotkanie 16.5. Musimy przypominać o tym, że w tych 3 krajach dla wszystkich życie się zmieniło tak prywatne jak i robocze. Blokada granic przyczyniła się do dalekich i skomplikowanych przejazdów pracowników transgranicznych plus bezsensowne testy itp. - informują inicjatorzy akcji.

Miejsce jest ze wszystkich stron łatwo dostępne i idealne na popołudniowy spacer lub wyjazd rowerowy połączony z piknikiem z własnym jedzeniem. Dziękuję za chwilę uwagi i wierzę że 30.5 frekwencja będzie znaczna z każdej strony - dodają organizatorzy.

Więcej o akcji: https://hej-sousede.webnode.cz.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.